A. Schulman’dan Türkiye’ye masterbatch tesisi

  A. Schulman’dan Türkiye’ye masterbatch tesisi
   Poex

   Yeni masterbatch üretim tesisi, plastik sektöründeki gıda ve endüstriyel ambalaj müşterileri için yüksek kalitede katkı, beyaz ve breathable masterbatchler temin edecek.

   Yüksek performanslı plastik kompaund, toz polimer ve polimerlerin önde gelen uluslararası tedarikçisi A. Schulman Inc; Türkiye, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgelerine sunmak üzere yüksek kaliteye sahip katkı, beyaz ve breathable masterbatchler (plastik hammaddelere eklenen granül biçiminde boyar madde ve katkılar) üretimi yapmaya hazırlanıyor. Ağustos 2016 sonuna kadar üretime başlaması planlanan tesis, İstanbul yakınlarında konumlandırılacak.

   A. Schulman ve Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı tarafından yapılan ortak yazılı açıklamada; tesisin tam kapasite çalışmaya başladığında gıda ve endüstriyel ambalaj sektöründeki müşterilere yıllık yaklaşık 17.500 ton malzeme sağlayacağı belirtildi.

   A. Schulman Başkan Yardımcısı ve Avrupa, Orta Doğru ve Afrika’dan (EMEA) sorumlu Genel Müdürü Heinrich Lingnau, Türkiye’de bu üretim tesisini kurarak, aynı anda bir çok stratejik öncelik elde edeceklerini ifade etti. Lingnau ayrıca, “Bu yatırım sayesinde Türkiye, Orta Doğu ve Kuzey Afrika boyunca hızla büyüyen pazarlardaki payımızı arttıracağız. Şu anda Türkiye’deki müşterilerimize Kuzey Avrupa’daki tesislerden ürün sağlıyoruz. Dolayısıyla Türkiye’de kuracağımız tesis, hizmet süremizi de geliştirmemizi sağlayacaktır” şeklinde konuştu.

   A. Schulman Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) masterbatch çözümleri İş Kolu Direktörü Frank Roederer, “Türkiye Doğu ve Batı arasındaki ana ticari geçiş noktası haline geldi; biz de bu pazarda güçlü ve lokal üretim yapabilme düşüncesinden heyecan duyuyoruz. Türkiye’de yakaladığımız kültürel uyumun bize uzun vadede büyük bir rekabet avantajı kazandıracağına inanıyoruz” şeklinde düşüncelerini ifade etti.

   A. Schulman Türkiye Genel Müdürü Ekin Kurt, “Türkiye giderek büyüyen bir bölgenin kalbinde yer alıyor; bu yatırım da A. Schulman’ın bölgede sürdürülebilir büyüme yaratmasını sağlamamıza yardımcı olacak” ifadelerini kullandı.

   Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanı Arda Ermut, A. Schulman ile Ajans olarak süreçte yakın çalıştıklarını belirterek, şunları söyledi; “İthalatın yoğun olduğu bir sektörde böyle bir yatırıma destek olduğumuz için mutluyuz. Ülkemizin istihdamına, üretim kapasitesine ve ihracat gücüne katkı sağlayacak olmasından ötürü bu yatırımı önemli buluyoruz. Amacımız sadece yatırım değeri olarak değil aynı zamanda kritik sektörlerin değer zincirlerinde ülkemizin daha iyi konumlandırılması anlamında da katkı sağlayacak yatırımları ülkemize kazandırmak. Ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum”.

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ