Afrika halkı, WFO öncülüğünde geri dönüşümü öğreniyor

  Afrika halkı, WFO öncülüğünde geri dönüşümü öğreniyor
   Poex

   Deniz ve okyanus atıklarının doğal kaynaklarımız üzerindeki etkisini azaltmak amacıyla çalışmalar yürüten Atıksız Denizler Vakfı (Waste Free Oceans-WFO) Afrikalı girişimcileri güçlendirmek için bir farkındalık projesi olan WFO 2021 Afrika Roadshow’u başlattı.

   Proje, Afrika döngüsel ekonomisine olan desteği güçlendirerek, mevcut ve gelecek nesiller için daha iyi yaşam şartları yaratmayı hedefliyor. WFO Global’in Eylül 2020’de başlattığı toplumu plastik atık kirliliğinin zararlı etkileri konusundaki bilinçlendirme ve farkındalık çalışmaları kapsamında 10 Afrika ülkesine uzanan benzersiz bir proje başlamıştı.

   Proje kapsamında gerçekleştirilecek bir dizi etkinlik kapsamında Gana, Nijerya, Kamerun, Gabon, Kongo ve Tanzanya’da halkın eğitimi ve denizlerin temizliği üzerine çalışmalar, toplanan plastik atıkların geri dönüşüm ekonomisine kazandırılması, yerel ve ulusal yönetim organlarında sahiplenilmesi amaçlanıyor.

   WFO’nun Kurucu Ortağı Bernard Merkx, “WFO Afrika Turu’nda daha temiz bir çevreye geçişte işbirliğimizi geliştirmekten çok memnunuz. Hepimizin daha iyi önleme, geliştirilmiş atık yönetimi altyapısı ve mevzuatı için işbirliği içinde çalışmamız gerekiyor. WFO, toplananları işlemek için tam teşekküllü, modern bir plastik geri dönüşüm tesisinin kurulması ve işletilmesi konusunda öncülük edebilir. Bu noktada özel yatırımcıları ve uluslararası finans kuruluşlarını stratejik ortak olmaya çağırıyoruz” dedi.

   Bu haber WFO kaynakları üzerinden plastonline editörleri tarafından çevrilerek yayınlanmıştır. Ayrıca WFO Afrika Proje Müdürü Cyrielle Feumetio ise; “Afrika’daki plastik geri dönüşüm girişimcileri, gençlere çevreye karşı sorumluluk duygusu aşılamak için çaba sarf ediyorlar” açıklamasında bulundu.

   WFO 2021 Afrika Roadshow, Togo ve Fildişi Sahili ülkelerinden 40 bin çocuğa ulaşarak eğitim etkinlikleri ile başladı. Eğitim çalışmaları 8 ülkede daha devam edecek.

    

   Sektörden gelişmeleri takip etmek için bu bağlantıyı takip ederek yalnızca yöneticiler tarafından mesaj gönderilebilen WhatsApp grubumuza katılabilirsiniz: https://chat.whatsapp.com/49jJ8XuxSSWK32KkAWiRJ7

   Sitemizde yer alan haberlerle ilgili detaylı bilgi ve sorularınız için destek@plastonline.com üzerinden veya takip eden WhatsApp bağlantısı üzerinden sorularınızı yöneltebilirsiniz; api.whatsapp.com/send?phone=905544041381

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ