Altan Plastik, kapasiteyi yüzde 30 artıracak

  Altan Plastik, kapasiteyi yüzde 30 artıracak
   Poex

   Yeni normalle birlikte çalışmalarına hız veren Altan Plastik yeni yatırımlarla birlikte üretim kapasitesini yüzde 30 artırmayı hedefliyor. İhracatlarının da yeni normalle doğru orantı olduğunu belirten Altan Plastik Yönetim Kurulu Başkanı Celal Altan, süreç ne kadar hızlanırsa ihracatın da o kadar artacağını ifade ediyor.

   Pandemi süreci sonrası yeni normalle birlikte diğer sektörlerde olduğu gibi plastik sektöründe de hareketlilik yaşandı. Otomotiv endüstrisine yönelik üretim gerçekleştiren Altan Plastik de yeni normalin yaygınlaşması ve hızlanmasıyla birlikte yeni projelere odaklandı. Mevcut projelerini de sürdüren şirket yeni projelerle kapasite artırımı da yapacak. 1986 yılında kurulan Altan Plastik’in başlıca üretim hedefinin ise çeşitli mühendislik plastiklerinin kullanımı konusunda teknik ticari hizmet sunmak olarak belirtiliyor. Verimli büyüme modelleri üzerinde çalışmalarının sürdüğünü belirten Altan Plastik Yönetim Kurulu Başkanı Celal Altan, endüstri 4.0 ile ilgili dönüşüme de yoğunluk verdiklerim ifade etti. 105 milyon adet üretim kapasiteleri bulunduğunu vurgulayan Altan, “Hali hazırda yeni gelecek projelerle birlikte kapasitemizi yüzde 30 artırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

   Robotik sistemler üretim alanlarımıza dahil oldu

   Yeni üretim alanlarım da genişlettiklerini bildiren Altan, “Ar-Ge, inovasyon, dijitalleşme, izlenebilirlik, akıllı sistemler otomasyon ve robotik sistemleri yeni üretim alanlarımıza dahil oldu” şeklinde konuştu. Projelerine hız kesmeden devam ettiklerini aktaran Altan, “2017 yılında başladığımız kalıp tasarımı ve üretim planlarımız devam ediyor, ayrıca diğer projelerimiz de durum aynı doğrultuda ilerliyor. Planlanmış projelerle, yeni modellerdeki çalışmalarımıza da devam ediyoruz” dedi.

   Kaynak: Dünya

    

   Sektörden gelişmeleri takip etmek için bu bağlantıyı takip ederek yalnızca yöneticiler tarafından mesaj gönderilebilen WhatsApp grubumuza katılabilirsiniz: https://chat.whatsapp.com/49jJ8XuxSSWK32KkAWiRJ7

   Sitemizde yer alan haberlerle ilgili detaylı bilgi ve sorularınız için destek@plastonline.com üzerinden veya takip eden WhatsApp bağlantısı üzerinden sorularınızı yöneltebilirsiniz; api.whatsapp.com/send?phone=905544041381

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ