Altınyıldız milyonlarca pet şişeyi kumaşa dönüştürüyor

  Altınyıldız milyonlarca pet şişeyi kumaşa dönüştürüyor
   Poex

   Bugüne kadar 13 ton geri dönüştürülmüş elyaf kullanarak 1 Milyon 200 bin pet şişeyi kumaşa dönüştüren Altınyıldız Tekstil, global markalara sürdürülebilir kumaş koleksiyonları hazırlıyor.

   Kurulduğu 1952’den itibaren Türk kumaşını dünyaya tanıtan marka olan Altınyıldız sürdürülebilir tekstil alanında da sektöre öncülük yapıyor. Dünya’nın en etkin geri dönüşüm firmalarından Unifi firması ile birlikte çalışan Altınyıldız, pet şişelerden elde edilen özel Repreve® elyafını Çerkezköy’deki fabrikasında çevre dostu global şirketlerin kullandığı Repreve® karışımlı kumaşlara çeviriyor.

   Bugüne kadar toplam 73bin metrekare Repreve® kumaş üretimi yapan Altınyıldız 13 ton geri dönüştürülmüş elyaf kullanarak yaklaşık 1 milyon 200 bin pet şişeyi giyilebilir hale getirdi. Kullanılan elyaflar ile atık polyester geri dönüştürülürken çevre dostu koleksiyonlar da hazırlanıyor. Repreve® polyesterler, standart polyester üretimine göre su kullanımının % 20, enerji kullanımının % 45, karbon salınımının ise % 30 oranında azaltılmasına yardımcı oluyor.

   Altınyıldız bugüne kadar ürettiği Repreve® karışımlı kumaşları Danimarka merkezli Bestseller firmasının Selected Home markası ve İsveç merkezli H&M’in COS ve Arket markaları için üreterek ihraç etti. Avrupa ve Amerika’nın artan doğa dostu, geri dönüştürülmüş kumaş talebini karşılamak üzere çalışmalarına hız veren Altınyıldız, kısa süre içerisinde Boyner’in özel markaları için de geri dönüştürülmüş malzemeden üretilen Repreve® karışımlı kumaş üretimine başlayacak.

    

   Sektörden gelişmeleri takip etmek için bu bağlantıyı takip ederek yalnızca yöneticiler tarafından mesaj gönderilebilen WhatsApp grubumuza katılabilirsiniz: https://chat.whatsapp.com/49jJ8XuxSSWK32KkAWiRJ7

   Sitemizde yer alan haberlerle ilgili detaylı bilgi ve sorularınız için destek@plastonline.com üzerinden veya takip eden WhatsApp bağlantısı üzerinden sorularınızı yöneltebilirsiniz; api.whatsapp.com/send?phone=905544041381

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ