Ambalaj sektörü Alım Heyeti’ne 5 ülkeden 14 firma katıldı

  Ambalaj sektörü Alım Heyeti’ne 5 ülkeden 14 firma katıldı
   Poex

   Bu sene 25’incisi düzenlenen ve sektörün önemli firmalarını bir araya getiren Avrasya Ambalaj Fuarı 23-26 Ekim 2019 tarihlerinde gerçekleştirildi. Fuar ile eş zamanlı alım heyeti düzenleyen İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB), 5 ülkeden gelen 14 firmayı Türk ambalaj sektörünün temsilcileriyle buluşturdu.

   Tüyap’ta gerçekleştirilen, yerli ve yabancı toplam 744 firmanın katıldığı Avrasya Ambalaj 2019 fuarı kapsamında, İKMİB tarafından fuar ile eş zamanlı olarak 23 Ekim 2918 tarihinde Alım Heyeti organizasyonu düzenlendi. İKMİB “Ambalaj Sektörü Alım Heyeti” kapsamında Azerbaycan, Bulgaristan, Moldova, Tunus ve Fas’tan katılan 14 firma, yerli üreticiler ile bir araya gelerek ikili iş görüşmeleri gerçekleştirdi. İKMİB’in öncülüğünde Türk ihracatçıları ile buluşan yabancı firmalar yeni iş birliği fırsatlarını değerlendirdi.

   “Yeşil ambalaj alanında 100 milyar dolarlık bir pazar olacak”

   Fuarda konuşan İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Pelister, fuarın paydaş kuruluşlarla birlikte yapılmasının sektörün yelpazesinin genişlediğinin göstergesi olduğunu söyledi. Pelister, “Gıda, tekstil, sağlık başta olmak üzere neredeyse tüm sektörde ambalaj sanayi var. Dünyada ortalama yüzde 6 büyüyen ambalaj sektörü, ülkemizde yer yer yüzde 10’un üzerinde büyüme gerçekleştiriyor” değerlendirmesinde bulundu. İKMİB’in ambalaj sektörüne Ur-Ge projeleri ve ticari heyetler ile katkı vermeye devam edeceğini belirten Pelister, “Yeşil ambalaj alanında 100 milyar dolarlık bir pazar olacak. Bu alanda biz de olmalıyız. Esnek ambalaj sektörünün de büyümesi söz konusu. Ambalaj sektöründeki firmalarımız giderek daha da sektörde büyük oyuncu olacak.” ifadelerini kullandı.

    

   Sektörden gelişmeleri takip etmek için bu bağlantıyı takip ederek yalnızca yöneticiler tarafından mesaj gönderilebilen WhatsApp grubumuza katılabilirsiniz: https://chat.whatsapp.com/49jJ8XuxSSWK32KkAWiRJ7

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ