AMI’nin Enjeksiyon Kalıplama Fuarı Mayıs’da Detroit’te

  AMI’nin Enjeksiyon Kalıplama Fuarı Mayıs’da Detroit’te
   Poex

   İngiliz danışmanlık ve etkinlik şirketi AMI’nin Plastics News işbirliği ile düzenlediği Enjeksiyon Kalıplama ve Tasarım Fuarı’ndaki ücretsiz katılımlı konferans salonları, tedarik zinciri boyunca önde gelen oyuncuları önemli iş ve teknoloji gelişmelerini tartışacak.

   Plastics News ve AMI, 25-26 Mayıs 2022’de Detroit, ABD’de gerçekleşecek olan Injection Molding and Design Expo’da katılımı ücretsiz iki konferans salonunun programlarını yayınladı.

   OEM’lerden, birinci kademe tedarikçilerden, ambalaj üreticilerinden ve önde gelen kalıpçılardan üst düzey temsilcilerden oluşmaktadır. Bunlar arasında Ford Motor Company, Berry Global, Faurecia, Amcor, Westfall Technik, Yanfeng Automotive Interiors, Teel Plastics, Cascade Engineering ve çok daha fazlası yer alacak.

   Fuarın yanında yer alan iki konferans salonu “Geleceği Şekillendirmek” ve “Geleceği Tasarlamak” konularına odaklanıyor. Her birinde iki günlük yoğun açılış konuşmaları, panel tartışmaları ve teknoloji sunumları yer alıyor.

   Crain Global Polymer Group konferans ve etkinlik içeriği direktörü Joe Pryweller; “Plastik parça ve ürünlerin tasarımcıları ve üreticileri için çok çeşitli önemli konuları kapsayan programları derlemek için sektörle birlikte çalıştık” dedi.

   AMI’nin kıdemli konferans yapımcısı Sean Manson şunları ekledi: “Seçilen konuşmacılarımız, dijital üretim, beceri eksikliğinin üstesinden gelme, iş büyümesi için stratejiler, fabrika otomasyonu, tedarik zinciri endişeleri, sürdürülebilirliği iyileştirme gibi çeşitli kritik temaları ve sıcak konuları ele alıyor.

   İlk günün açılış konuşmacıları arasında, Plastik Üreticileri Derneği’nin (MAPP) yönetici direktörü Troy Nix yer alıyor ve konuşması “ABD’de daha güçlü bir kalıplama endüstrisi inşa etmek için birlikte çalışmak” üzerine olacak. Diğer salonda Ford Motor Company’de sürdürülebilirlik ve gelişen malzemeler konusunda teknik uzman olan Alper Kızıltaş, “Daha sürdürülebilir araçlar için malzeme seçimi” konulu açılış konuşmasını yapacak.

   Fuarın ikinci gününde ana konuşmacılar arasında dünyanın en dinamik ve en hızlı büyüyen enjeksiyon kalıplama gruplarından biri olan Westfall Technik’in CEO’su Mark Gomulka yer alacak. “Fırsatçı zamanlarda büyüme” konusunu ele alacak. Diğer açılış sunumu ise “Yenilikçi tasarım düşüncesiyle ürün tasarımını dönüştürmek” üzerine.

   Her iki konferans salonu da kalıp tedarik zincirinin karşı karşıya olduğu önemli sorunları tartışan endüstri liderlerinin yer aldığı bir dizi panel tartışmasına ev sahipliği yapacak. Örneğin, “Bir kalıplama işlemini başarılı yapan nedir?” tartışması. rol alacak: Matrix 4’ün CEO’su Patricia Miller; MTD Micro Molding’in Başkan Yardımcısı Gary Hulecki; ve Comar’ın Başkanı Mike Ruggieri. Bu sunumu, kalıp yapımının geleceği hakkında ayrı bir tartışma izleyecek ve şunları içerecek: Laurie Harbour, Harbour Sonuçları Başkanı ve CEO’su; Accede Mold & Tool’da Satış ve Proje Yönetiminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Camille Sackett; ayrıca Cavalier Tool & Manufacturing’in Başkanı Brian Bendig. “Geleceği Şekillendirmek Tiyatrosu”nda tartışılan diğer sıcak konular arasında, endüstrinin beceri eksikliklerinin nasıl üstesinden gelebileceği ve tedarik zinciri sorunlarına nasıl yanıt verebileceği yer alıyor.

   “Geleceğin Tiyatrosunu Tasarlamak” otomotiv, sert ambalaj ve tıbbi uygulamalardaki trendlere odaklanan ayrı tartışmalara ve ayrıca sürdürülebilirlik için tasarım tartışmasına ev sahipliği yapacak. Bu konulardaki konuşmacılar arasında şunlar yer alacak: Faurecia’da Müşteri Mühendisliği Direktörü Katie Roco; Yanfeng Automotive Interiors’ın Yönetici Direktörü Jeff Stout; ve Otomotiv Araştırmaları Merkezi Başkanı ve CEO’su Carla Bailo; David Clark, Başkan Yardımcısı, Amcor’da sürdürülebilirlik: Berry Global’de Tüketici Ambalajları Sürdürülebilirlik Müdürü Diane Marret; Cascade Engineering’de Baş Mühendis Jeff Totten; Plastic Technologies Inc (PTI) Başkanı ve CEO’su Thierry Fabozzi; Sussex Enjeksiyon Kalıplama’da Tedarik Zinciri Başkan Yardımcısı Megan Tsanoukakis; ve Teel Plastics’te Büyüme Stratejileri Direktörü Christian Herrild.

   Panel tartışmaları arasında, önde gelen tedarikçilerden bir dizi teknoloji görüşmesi yapılacak olup sıcak yollukların belirlenmesi; fabrika verilerini kullanmak; mikro hücreli köpük kalıplama; ışık kapatma otomasyonu; Endüstri 4.0; gelişmiş kontrol sistemleri; süreç simülasyonunda yenilikler ve bir ürünün karbon ayak izini en aza indirecek malzemeleri seçmek konularına odaklanılacak.

   Ayrıca özel uygulamalar ve yeni teknolojiler hakkında görüşmeler de yapılacak. Örneğin, iMFLUX Baş Teknoloji Sorumlusu Gene Altonen, şirketinin uyarlanabilir işleme konusundaki yeniliklerini tartışacak. Ek olarak, KraussMaffei’nin Bölgesel Satış Müdürü Steve Beasley, doğal fiber prepreg levhaları içeren hafif kapı modüllerinin enjeksiyon kalıplamasını tartışacak.

   Enjeksiyon Kalıplama ve Tasarım Fuarı 2022’deki iki konferans salonu, CAE Services ve Bristlecone tarafından desteklenmekte. Fuarda, endüstrinin önde gelen eğitmenlerinden ve eğitimcilerinden bazılarının bir dizi pratik seminerine ev sahipliği yapan ek bir Eğitim Tiyatrosu olacak. Bunun için program önümüzdeki ay yayınlanacak.
   Mevcut katılımcı listesi, konferans programları ve ücretsiz kayıt dahil olmak üzere Enjeksiyon Kalıplama ve Tasarım Fuarı hakkında daha fazla bilgi için www.injectionmoldingexpo.com ziyaret edilebilir.

    

   Sektörden gelişmeleri takip etmek için bu bağlantıyı takip ederek yalnızca yöneticiler tarafından mesaj gönderilebilen Telegram grubumuza katılabilirsiniz: https://t.me/plastonline

   Sitemizde yer alan haberlerle ilgili detaylı bilgi ve sorularınız için destek@plastonline.com üzerinden veya takip eden WhatsApp bağlantısı üzerinden sorularınızı yöneltebilirsiniz; api.whatsapp.com/send?phone=905544041381

    

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ