Atıksız denizlerin sorumlusu Feumetio, Sürdürülebilirlik Güzeli adayı

  Atıksız denizlerin sorumlusu Feumetio, Sürdürülebilirlik Güzeli adayı
   Poex

   Belçikalı “Atıksız Denizler Organizasyonu” (WFO-Waste Free Oceans) Eski Proje Yöneticisi ve İş Geliştirme Sorumlusu Cyrielle Feumetio, 3 yıl boyunca sürdürülebilirliğin savunucusu oldu ve WFO ile önemli çevre ve yardım projeleri geliştirerek yönetti. 22 Ocak – 30 Ocak 2023 tarihleri arasında Kamboçya Krallığı, Phnom Penh’de yapılacak olan ve dünyanın ilk sürdürülebilirlik temalı güzellik yarışması Miss Planet International yarışmasında Belçika’yı temsil edecek olan Cyrielle Feumetio Antalya’daki kamp sürecinde çalışmalarını plastonline için paylaştı.

   Miss Planet International yarışmasında sürdürülebilir çevre projelerinin sağlamış olduğu değerler ve projeleri savunmak üzere Belçika’yı temsil edeceğini ifade eden Feumetio, 2020 yılından itibaren PAGEV’in de paydaşları arasında yer aldığı Atıksız Denizler Organizasyonu’nda (WFO) önemli projeler yürüttüğünü belirtti.

   Cyrielle’nin geliştirdiği önemli projelerden biri Afrika’da gerçekleşti ve kıtadaki 10 farklı ülkede okullar ve çeşitli kuruluşlarla iş birliği içinde çocuklar için eğitici etkinlikler ve sahil temizleme etkinlikleri, yerel halk ile plastik atık kirliliğinin zararlı etkileri konusunda bilinçlendirme faaliyetleri ile halkın sürdürülebilir döngüsel ekonomiyi desteklemesi üzere çalışmalarda bulundu.

   Global kimya şirketi DOW ile ortaklaşa, daha sorumlu bir atık yönetimini teşvik eden “Pulling Our Weight” kampanyası söz konusu alanda önemli bir başarı elde etti.

   Cyrielle tarafından geliştirilen, çantayı açmak için parmak izi, otomatik dahili ışık gibi akıllı özellikler ile benzersiz bir şekilde tasarlanmış ileri dönüştürülmüş akrilik (PMMA) plastikten yapılmış çevre dostu lüks çantalar sunan “VELLET” Akıllı Çanta Projesi sürdürülebilirlik çalışmalarında önemli bir örnek oldu.

   Miss Planet International, Champions of the Planet organizasyonu tarafından yürütülen, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri çerçevesinde doğayı koruma çabalarıyla ilgili amaçları destekleyen, mükemmel kadını aramayı amaçlayan dünyanın ilk Sürdürülebilir Güzellik Yarışması. 29 Ocak’ta yapılacak yarışma finalinde Sürdürülebilirlik Savunucusu seçilecek.

    

   Sektörden gelişmeleri takip etmek için bu bağlantıyı takip ederek yalnızca yöneticiler tarafından mesaj gönderilebilen Telegram grubumuza katılabilirsiniz: https://t.me/plastonline

   Sitemizde yer alan haberlerle ilgili detaylı bilgi ve sorularınız için destek@plastonline.com üzerinden veya takip eden WhatsApp bağlantısı üzerinden sorularınızı yöneltebilirsiniz; api.whatsapp.com/send?phone=905544041381

    

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ