Burak Önder’den ayrılık açıklaması

  Burak Önder’den ayrılık açıklaması
   Poex

   Kurulduğu 2014 yılından bu yana, ev ve mutfak eşyaları sektöründe faaliyet gösteren üretici ve ihracatçı firmaların daha katma değerli ürünler üreterek, ürünlerini yurtiçi ve uluslararası pazarlarda pazarlayabilmeleri için projeler üreten Ev ve Mutfak Eşyaları Sanayicileri ve İhracatçıları Derneği’nde (EVSİD) kuruluşundan bu yana başkanlık görevini başarılı bir şekilde yerine getiren Burak Önder, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile EVSİD’de bayrak değişimi zamanının geldiğini duyurdu.

   Bugün 2014 yılında çıkılan serüvenin çok farklı bir noktasında olduklarını ifade eden Önder, yaptığı
   paylaşımda şunları kaleme aldı:

   “O günlerde ulaşılamaz gördüğümüz hedefleri hep birlikte teker teker aştık ve sektörün en saygın ve güçlü yapısını hep birlikte inşa etmeyi başardık. 6 yılda 21 ülkede 34 etkinliğe imza attık; yurt dışında fuar katılımları, sektörel heyetler, UR-GE projeleri ve Türkiye’de ilk kez Invitation Only konseptini gerçekleştirdik. 2021 yılında da sanal heyetler için EvsidConnect markasını oluşturduk. Bugün geldiğimiz nokta hepimizin ortak eseri ve kuşkusuz önümüzdeki dönem için hedeflerimiz daha da yüksek olacak.”

   Bayrak değişimi Nisan ayında

   Derneğin Nisan ayında gerçekleştirileceği genel kurul toplantısında EVSİD Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini devredeceğini bildiren Önder, “Bu EVSİD’i kurarken koyduğumuz ve en fazla iki dönem başkanlık yapma kuralının bir uzantısı. İnandığımız değerler için bu kuralı aşacak alternatifleri hiç düşünmedik. Bu kültürün EVSİD içinde oturması ve sürdürülebilir şekilde devam etmesi en büyük arzumuz” açıklamasında bulundu.

   Önder: “-Biz gidersek kurumlar çöker- anlayışı ile kendimizi kandırmayalım”

   Sivil toplum kuruluşlarında sıklıkla görülmeye alışkın olunan “Biz gidersek kurumlar çöker” anlayışının EVSİD için geçerli olmayacağına dikkat çeken Burak Önder, açıklamalarını şu sözlerle tamamladı: “Biliyorum ki sektörümüzde yetenekli, entelektüel, dünyayı okuyabilen arkadaşlarımızın sayısı çok fazla. Bu arkadaşları sivil toplum dünyasına kazandırmalı ve bu arkadaşlarımıza güvenmeliyiz. “Biz gidersek kurumlar çöker” anlayışı ile kendimizi kandırmadan, onların yolunu açarak ve destek olarak bu kurumları çok daha iyi yerlere getirmek hepimizin elinde. Biz EVSİD ile birçok şeyi başardık ama belki en önemli başarı bir aile olabilmekti. Bu nedenle başkanlıktan ayrılsam da geri planda yeni yönetim kuruluna hizmet etmeye devam edeceğim. Bu bir ayrılış değil bayrak değişimi, aile için geçmişte olduğu gibi gelecekte de var gücümüzle çalışacağız. Diğer sivil toplum örgütlerinde de zamanı geldiğinde herkesin oturduğu koltuğu bırakma yeteneğini göstermesini ümit ediyorum.”

   Nisan ayında gerçekleştirilecek Genel Kurul Toplantısı sonucu yeni dönem başkanlığının Başkan Yardımcısı Talha Özger’in geçmesi bekleniyor.

    

   Sektörden gelişmeleri takip etmek için bu bağlantıyı takip ederek yalnızca yöneticiler tarafından mesaj gönderilebilen WhatsApp grubumuza katılabilirsiniz: https://chat.whatsapp.com/49jJ8XuxSSWK32KkAWiRJ7

   Sitemizde yer alan haberlerle ilgili detaylı bilgi ve sorularınız için destek@plastonline.com üzerinden veya takip eden WhatsApp bağlantısı üzerinden sorularınızı yöneltebilirsiniz; api.whatsapp.com/send?phone=905544041381

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ