BUSİD, Türkiye buklet ürünleri sektörünü geliştirecek

  BUSİD, Türkiye buklet ürünleri sektörünü geliştirecek
   Poex

   Turizm sektörüne buklet ürünleri sağlayan sektör temsilcileri buklet sektörünün hak ettiği saygınlığın kazandırılması için Buklet Ürünleri Sanayici ve İş İnsanları Derneği – BUSİD’i kurdu. Turizm sektörünün vazgeçilmez ürünlerini üreten işadamları, ürünlerinin turizm sektörüne katkısı kadar sektörel kalkınmanın da önünü açacak çalışmalarda bulunacak.

   Dünyada ve ülkemizde gelişen turizm sektörü ile birlikte konukların ağırlanması ve memnuniyetinin de sürekliliğini sağlamasında önemli bir yeri olan buklet ürünlerini üreten ve satışları ile katma değer sağlayan, ülkemizin en önemli sektörlerinden turizme ürün tedariği sağlayan buklet sektörü de kurulan dernek çatısı altında bir araya geldi.

   Konaklama hizmeti veren işletmelerin müşterilerinin kullanımına sunduğu her türlü temizlik, kozmetik malzemeleri ve kullan-at yiyecek, içecek servis ekipmanlarını üreten Türkiye buklet sektörünün en önemli sorunlarının, standartlaşmadan uzak üretim ve destek mekanizmalarından göz ardı edilmesi olarak öne çıkıyor.

   Buklet sektörünün üretimle ilgili sorunlarına hakim olduklarını ve bunlara çözüm üretmek için öncelikle çaba edeceklerini ifade eden BUSİD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yalçındere, diğer bir önceliklerini de buklet konusunda kamuoyundaki bilinirliğin ve güvenirliğinin artırılmasının amaçlandığını açıklıyor.

   Buklet ürünleri olmasaydı, konaklama tesis ve işletmelerinde kullanılan ürünlerin hijyenik olmayacağını, yerine kullanılacak ürünlerin gereğinden fazla ürün sarfiyatı nedeniyle ekonomik zararlar vereceğinin altını çizen BUSİD Başkanı Mehmet Yalçındere ayrıca, buklet ürünlerinin kişisel ihtiyaçlar kadar insan sağlığı içinde vazgeçilmez ve pratik malzemelerle ucuz reklam aracı olduğunun altını çiziyor.

   Sektörün öncelikli ihtiyacı olan ürünlerde standartlaşmanın, denetim mekanizmalarının geliştirilmesini belirten Yalçındere, turizm sektörüne neredeyse tam bağımlılığına karşın turizm sektörünün faydalandırıldığı destek ve teşviklerle geliştirilmesinde göz ardı edildiğini belirtiyor.

   Şimdi ihracat zamanı!

   BUSİD Başkanı Mehmet Yalçındere sektörün çok genç ve dinamik, büyüme potansiyelinin yüksek olduğuna dikkat çekerken Avrupa Birliği, Ortadoğu, Afrika ve Rusya pazarının cazibesini artırdığını, buklet sektörünün ihracata daha fazla odaklanması gerekliliğini söylüyor.

   BUSİD olarak sektörün üreteni, pazarlamasını olduğu kadar tedarikçilerinin tümünü kucaklamak istediklerini belirten Yalçındere ve BUSİD Yönetim Kurulu Üyeleri, “Buklet ürünleri sektörü artık çok daha güçlü, organize, tek bir ses olacak” diyor.

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ