Coca-Cola, geri dönüşüm kültürüne dikkat çekiyor

  Coca-Cola, geri dönüşüm kültürüne dikkat çekiyor
   Poex

   Coca-Cola, 2030 yılına kadar gerçekleştirilmesi planlanan hedefini, satılan her ambalajın toplanıp geri dönüştürülmesi olarak açıkladı. Söz konusu hedef, firmanın ve küresel ortaklarının “Atıksız Dünya” başlıklı planının bir bölümünü oluşturuyor.

   Coca-Cola Yönetim Kurulu Başkanı James Quincey, “Atıksız Dünya” vizyonuna sahip olarak, şirketin dünyadaki ambalaj atığı sorununa ilişkin yatırım yaptıklarını belirtti. Şirket, kullanılan plastik oranını azaltmak ve yüzde 100 geri dönüşümlü ambalaj geliştirmek için çalışacak. Şirketin, yüzde 100 geri dönüşümü sağlamaya yönelik hedefi, özellikle cam, PET ve alüminyumdan yapılmış şişe ve teneke kutularını kapsıyor.

   Coca-Cola ayrıca, ambalaj atığı sorununa ilişkin olarak lokasyon bazlı geri dönüşüm sistemleri geliştirerek döngüsel ekonomiyi destekleyen bir politika izlemeye, herkes için geri dönüşümün daha erişilebilir hale getirmek adına Ellen MacArthur Vakfı gibi sivil toplum kuruluşları, endüstriyel paydaşları ve tüketiciler ile çalışmaya devam edecek.

   Coca Cola, geri dönüşüm kültürünü yaygınlaştırmak ve teşvik etmek için 2002 yılında Meksida’da Ekoloji ve Kurumsal Taahhüt Organizasyonu (ECOCE) ile PET plastik geri dönüşüm tesislerinin kuruluşuna öncülük etmiş ve 2016 yılında Meksika’da üretilen PET plastik ürünlerin yüzde 57’sinin geri kazanılmasına ön ayak olmuştur. 2002 yılında bu oran yalnızca yüzde 9’du.

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ