Dow’dan plastik atıklara karşı teknoloji tabanlı çözüm

  Dow’dan plastik atıklara karşı teknoloji tabanlı çözüm
   Poex

   Dünyadaki sürdürülebilir malzeme bilimi şirketi olma yolunda ilerleyen Dow, gerek iklim değişikliğine gerek plastik atıklara karşı yeni ve iddialı hedeflerini duyurdu. Aynı zamanda üst üste 17 yıldır Sürdürülebilirlik Raporu’nu (2019) yayımlayarak, 2025 Sürdürülebilirlik Hedefleri’ne yönelik olarak kaydettiği ilerlemeyi ve sonuçları duyuran Dow 2050 yılına kadar karbon nötr hedefiyle çalışıyor.

   Sürdürülebilirlik hedefleri konusunda açıklamada bulunan Dow Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Jim Fitterling, “İklim değişikliği ve plastik atıklar, dünyanın karşılaştığı en büyük teknik, sosyal ve ekonomik meseleler arasında; ikisiyle de mücadelede, bizim ürün ve teknolojimiz kritik bir öneme sahip. Dow olarak biz, bu küresel zorlukların aşılmasına liderlik etme gibi bir sorumluluk ve fırsata sahibiz. Sürdürülebilir bir geleceğe ulaşmak mümkün, ancak bunun koşulu, bu meselelerle direkt olarak yüzleşerek, hesap verebilir olarak ve iş birliği yaparak hem iklim değişikliği hem de plastik atıklar konusunu doğrudan ele alan, bilim ve teknoloji tabanlı yeni çözümler geliştirmek” dedi.

   Dow’ın, 2025 Sürdürülebilirlik Hedefleri ile uyumlu ve bunlar üzerinde yükselen yeni sürdürülebilirlik amaçları arasında şunlar yer alıyor:

   Atığı Engellemek: 2030’a kadar Dow, doğrudan tedbirler ve iş birlikleri kanalıyla 1 milyon ton plastiğin toplanmasını, yeniden kullanımını veya geri dönüşümünü sağlayarak “atığı engelleme” çabalarına katkıda bulunacak. Şirket, küresel geri dönüşümü önemli ölçüde artırmak amacıyla kritik teknolojilere ve altyapıya yatırım yapıyor ve iş birlikleri gerçekleştiriyor.

   Döngüyü tamamlamak: 2035’e gelindiğinde Dow, ambalaj uygulamalarına yönelik ürettiği ürünlerin tamamının yeniden kullanılabilir veya geri dönüştürülebilir olmasını sağlayarak “döngüyü tamamlamaya” yardımcı olacak. Dow’ın bu hedefi ambalaj uygulamalarına yönelik yeniden kullanılabilir veya geri dönüştürülebilir çözümler tasarlama ve sunmaya kararlı olduğunu gösteriyor.

   Birçok Dow ürünü, üretim sırasında gerçekleşen karbon emisyonunun düşürülmesine yardımcı olur. Daha hafif ve yakıt tasarruflu otomobiller; enerji verimliliği yüksek binalar; ve daha uzun süre sağlıklı ve taze kalan yiyecekler, nüfusu 2050’ye kadar 2 milyar daha artacak olan dünyamız için kritik adımlardır.

   Dow ayrıca esnek ve dayanıklı ambalaj uygulamaları için geri dönüştürülmüş, karbon ve enerji ayak izini yüzde 20 ila 30 arasında düşürme imkanı sunan yeni plastik hammadde serisini de tanıttı.

    

   Sektörden gelişmeleri takip etmek için bu bağlantıyı takip ederek yalnızca yöneticiler tarafından mesaj gönderilebilen WhatsApp grubumuza katılabilirsiniz: https://chat.whatsapp.com/49jJ8XuxSSWK32KkAWiRJ7

   Sitemizde yer alan haberlerle ilgili detaylı bilgi ve sorularınız için destek@plastonline.com üzerinden veya takip eden WhatsApp bağlantısı üzerinden sorularınızı yöneltebilirsiniz; api.whatsapp.com/send?phone=905544041381

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ