Ev ve mutfak eşyaları sektöründe yeni rota: Güney Afrika

  Ev ve mutfak eşyaları sektöründe yeni rota: Güney Afrika
   Poex

   Türk ev ve mutfak eşyaları sektöründe faaliyet gösteren firmaların ihracat pazarlarını geliştirmek ve yeni pazarlara girişine destek olmak amacıyla EVSİD üyesi 25 firma, Ağustos ayında Güney Afrika’nın Johannesburg kentinde ithalatçı, toptancı ve perakende zincirleri ile toplantılar gerçekleştirdi.

   Heyet programı çerçevesinde Türk heyetinin ilk olarak Güney Afrika ev ve mutfak eşyaları pazarı hakkında bilgi edindiğini belirten Ev ve Mutfak Eşyaları Sanayicileri ve İhracatçıları Derneği (EVSİD) Genel Sekreteri İrem Uzunöz, Johannesburg’daki farklı dağıtım kanallarını da ziyaret programı çerçevesinde ziyaret ettiklerini belirtti. Makro, Plasticland, Kitchenique, Pick’n Pay ve Jumbo gibi sektördeki önemli oyunculara yapılan ziyaretler sonrasında pazar hakkında bilgi edinildiğine değinen Uzunöz, önemli alım potansiyeline sahip 35 firmanın katıldığı iş görüşmelerinde toplam 233 iş görüşmesi gerçekleştirildiğini ifade etti.

   Toplantılara katılan Güney Afrikalı firma temsilcilerinin Türk ürünlerinin Avrupa kalitesinin seviyesinde olduğunu belirten EVSİD Genel Sekreteri İrem Uzunöz ikili görüşmeler kapsamında şunları kaydetti: “Güney Afrika pazarı ülkemiz için çok yakın olmamakla birlikte firmalarımızın için büyük bir potansiyele sahip. Ayrıca, Güney Afrika konumu itibarıyla diğer Afrika ülkelerine geçiş kapısı olarak da düşünülmekte. Bu itibarla, bu ve benzeri profesyonel iş görüşmelerinin devam ettirilmesi ve hatta büyük alıcıların Türkiye’ye davet edilerek firmalarımızı da ziyaret etmelerinin faydalı olacağını düşünüyoruz.”

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ