Geri dönüştürülmüş PET şarap şişeleri karbon emisyonunu düşürüyor

  Geri dönüştürülmüş PET şarap şişeleri karbon emisyonunu düşürüyor
   Poex

   İsviçreli ambalaj çözümleri üreticisi Amcor Rigid Packaging (ARP), Amerika’nın premium şarap markası Blue Bin’in üreticisi Ron Rubin Winery ile iş birliğinde yüzde 100 geri dönüştürülmüş polietilen tereftalattan (PET) yapılmış 750 ml’lik şişeyi piyasaya sundu.

   Blue Bin’in PET şişelerini, cam şarap ambalajlarına kıyasla, sera gazı emisyonlarının, küresel ısınmanın ve diğer çevresel etkilerin azaltılmasında çevresel avantajlar sağlıyor.

   PET şarap şişeleri daha hafif ve kırılmaz olup şarap tutkunlarına kullanım ve taşıma kolaylığı da sunuyor.

   Cam şişeler, şarabın karbon ayak izinin yüzde 30’unu oluştururken PET şişeler yüzde 85 daha fazla hafiflik sunuyor ve üçte biri oranında sera gazı emisyonu etkisi yaratıyor.

   Ron Rubin Winery, tüketicilerin sevdikleri şarabın tadını çevreye daha az etkiyle çıkarmalarına olanak tanıyan sorumlu bir ambalajlama alternatifi arayışı içinde, çevreye duyarlı şarap severler için birinci sınıf bir şarap geliştirmek amacıyla iki yıllık bir şarap ambalajı değerlendirmesi gerçekleştirdi.

   Şarabın teması cam katmana

   BLUE BIN şişeleri, şarabın geri dönüştürülmüş PET’e temas etmesini önleyen, tadı ve kaliteyi tam olarak koruyan ince bir cam katman olan Plasmax teknolojisine sahiptir.

   Amcor Rigid Packaging Pazarlama Müdürü Jonathan Jarman: “Bu ambalaj geliştirme operasyonu, Kuzey Amerika şarap pazarı için bir dönüşüm zamanının geldiğini gösteriyor. Ürünün kendisi kadar ambalajı da değerlendirilmiş oluyor. Blue Bin’i ülke genelindeki müşterilere sunmak için Ron Rubin Winery ile çalışmaktan gurur duyuyoruz” açıklamasında bulundu.

   Sektörden gelişmeleri takip etmek için bu bağlantıyı takip ederek yalnızca yöneticiler tarafından mesaj gönderilebilen Telegram grubumuza katılabilirsiniz: https://t.me/plastonline

   Sitemizde yer alan haberlerle ilgili detaylı bilgi ve sorularınız için destek@plastonline.com üzerinden veya takip eden WhatsApp bağlantısı üzerinden sorularınızı yöneltebilirsiniz; api.whatsapp.com/send?phone=905544041381

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ