Global polimer uzmanları İzmir’de buluşuyor

  Global polimer uzmanları İzmir’de buluşuyor
   Poex

   Polimerlerin işlenmesi alanında uluslararası bir bilimsel araştırma ve yenilik platformu oluşturan, dünyanın dört bir yanından bilim adamları ve mühendisleri bir araya getirerek bu alandaki teknolojik yeniliklerin paylaşılmasına olanak yaratan Polymer Processing Society – Polimer İşleme Topluluğu (PPS), her yıl dünyanın farklı yerlerinde bölgesel ve uluslararası düzeyde iki ayrı PPS Kongresi ile polimer endüstrisinin nabzını tutuyor.

   Bu yıl 35.’si düzenlenecek Uluslararası PPS Toplantısı da 26-30 Mayıs 2019 tarihleri arasında İzmir’in turizm merkezi Çeşme’de gerçekleştirilecek. Toplantıya konuşmacı olarak katılacak dünya çapında isim yapmış akademisyenler toplantı öncesinde PAGEV’e özel eğitimler de verecek. Plastik üreticilerinin katılımına açık düzenlenecek eğitimler katma değerli üretim noktasında sektöre yol gösterici olacak.

   Polimer işleme alanındaki en önemli organizasyonlardan biri olan 35. Uluslararası PPS Toplantısı, 26-30 Mayıs 2019 tarihlerinde Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı (PAGEV) sponsorluğunda Çeşme’de düzenlenecek. Toplantıda polimer sistemlerin formülasyon, değiştirme ve şekillendirme yöntemleriyle, monomerden başlayarak son kullanıcı için ticari ürün haline getirilmesi süreci mercek altına alınacak.

   1985 yılında ABD’de bulunan Akron Üniversitesi’nde kurulan ve dünya genelinde geniş bir ağa sahip olan PPS Türkiye’de Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Yusuf Menceloğlu tarafından temsil ediliyor.

   35. Uluslararası PPS Toplantısı’nın polimer endüstrisinin nabzını tutan isimlerle bilgi alışverişi yapmak, sektörde yaşanan son gelişmeleri öğrenmek için önemli fırsatlar barındırdığını belirten PAGEV Başkanı Yavuz Eroğlu, “Polimer alanında dünyanın en büyük organizasyonlarından biri olan 35. Uluslararası PPS Toplantısı’nı desteklemekten gurur duyuyoruz. 40 farklı ülkeden 500 bildirinin paylaşılacağı toplantının hemen öncesinde Vakfımızın öncülüğünde iki gün boyunca sürecek; ‘Endüstriyel problemler ve yenilikler konularında reoloji, kompaund, ekstrüzyon, enjeksiyon kalıplama ana başlıklarında eğitimler düzenleyeceğiz. Polimer alanında uzmanlaşmış dünyaca ünlü isimleri Çeşme’de ağırlamak ve sanayicilerimize bilgilerini aktarmaları noktasında köprü görevi üstlenmek bizim için büyük önem taşıyor. Katma değerli ürün üretme noktasında yol gösterici olacağına inandığımız toplantımıza tüm firmalarımızı bekliyoruz” diye konuştu.

    

   Sektörden gelişmeleri takip etmek için bu bağlantıyı takip ederek yalnızca yöneticiler tarafından mesaj gönderilebilen WhatsApp grubumuza katılabilirsiniz: https://chat.whatsapp.com/49jJ8XuxSSWK32KkAWiRJ7

    

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ