Güneydoğulu plastikçiler örgütleniyor

  Güneydoğulu plastikçiler örgütleniyor
   Poex

   PLASFED Plastik Sanayicileri Federasyonu her geçen gün daha da büyüyor. Kompozit Sanayicileri Derneği’nin PLASFED’e katılmasından sonra Gaziantep’te “Güneydoğu Anadolu Plastik Sanayicileri Derneği” kuruluyor.

   Plastik sektörünün çatı kuruluşu PLASFED, Kompozit Sanayicileri Derneği’nin federasyona katılma kararından sonra Gaziantep’te Güneydoğu Anadolu Plastik Sanayicileri Derneği kurulması için kolları sıvadı. PLASFED Başkanı Selçuk Aksoy yaptığı açıklamada; “Türkiye’nin plastikte referans merkezi haline gelmesi için çalışmaya ve yeni proje üretmeye devam edeceğiz. Bu amaç çerçevesinde yıl sonuna kadar Kocaeli, Konya ve Adana’da bölgesel plastik sanayicileri derneği kurarak üye dernek sayımızı 10’a çıkarmayı amaçlıyoruz” dedi.

   Plastik ve plastikle ilgili sektörel sivil toplum örgütleri arasında iş ve güç birliği kurarak üye dernek sayılarını artıran PLASFED, plastik sanayicilerinin dernek çatısı altında bir araya gelerek daha güçlü olmaları için faaliyet gösteriyor. Kompozit Sanayicileri Derneği’nin federasyona katılma kararı almasının ardından üye sayısını 6’ya çıkaran PLASFED, Gaziantep Sanayicileri Derneği’nin kurulması için çalışmalara başladı.

   Geride bıraktığımız hafta Gaziantep’de yapılan toplantıda 8 plastik sanayicisinin biraraya gelerek Güneydoğu Anadolu Plastik Sanayicileri Derneği’nin kurulmasına karar verdi.

   Güneydoğu Anadolu Plastik Sanayicileri Derneği’nin kurulma kararıyla üye dernek sayısını 7’ye çıkaran PLASFED, bu yıl sonuna kadar Kocaeli, Konya ve Adana’da bölgesel plastik sanayicileri derneklerinin kurulmasını ve bu sayede üye dernek sayısını 10’a çıkarmayı hedefliyor.

   Aksoy konuşmasında, Sektörün hızla büyüyerek plastik üretiminde global oyuncu haline geldiğini, ancak katma değer yaratma bakımından dünya dış ticaretinde henüz hak ettiği yeri alamadığını, sorunları hızla büyüyen Türkiye plastik sektörünün PLASFED çatısı altında çözüme yönelik projeler geliştirmesinde, yurt içi ve yurt dışı platformlar tarafından referans merkezi haline gelmesinin önemine de değindi.

   Güneydoğu Anadolu Plastik Sanayicileri Derneği’nin kurucu üyelerinden olan, Köksan Pet Plastik Ambalaj Yönetim Kurulu Üyesi Murat Kökoğlu ise Gaziantep’in Türkiye ve dünyada önemli bir plastik üretim merkezi olduğunu ve kurulan derneğin tüm plastik firmalarını çatısı altına alarak bölgesel sorunlarını PLASFED’e ve değişik platformlara ileteceğini söyledi.

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ