Halkın katılımı toplantısına halk katılmadı

    Halkın katılımı toplantısına halk katılmadı
      Poex

      Plastik sektöründen yaklaşık 200 büyük sanayi tesisini Tekirdağ Ergene’de bir araya getirerek sinerji oluşturma hedefi ile 1990 yılında kurulan PAKOP Plastik Sanayi Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi’nin Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) sürecine halkın katılımını sağlamak, proje hakkında bilgilendirmek ve görüşlerini almak amacıyla düzenlediği “ÇED Sürecine Halkın Katılımı Toplantısına” Tekirdağ Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün yaptığı açıklama ile halkın katılım göstermediği bildirildi.

      Ağırlıklı olarak Türk Plastik Sanayicileri, Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı’nın (PAGEV) üyeleri ve ülkenin önde gelen sanayicilerinden oluşan 224 firmanın ortağı olduğu kooperatifin 4 Mart 2021 günü Tekirdağ’da düzenlediği toplantıya Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Tekirdağ Barosu Başkanı Sedat Tekneci, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkililerinin katılmak istediği toplantı, öncesinde yaşanan olaylar nedeniyle iptal edildi.

      Sanayiye karşı olmadıklarını ancak sanayi bölgesi yapılması planlanan bölgenin, 1. sınıf tarım alanı olduğunu ifade eden CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun “OSB’ler ve boş alanlar varken, devletin tarım reformu kaynaklarını kullanarak toplulaştırma yapılan tarım arazilerine sanayi yapılması kabul edilemez” açıklamasında bulundu.

      Toplantıda yaşanan tartışmalar üzerine herkesin fikrini söylemeye hakkı olduğunu belirten Tekirdağ Çevre ve Şehirclik İl Müdür Yardımcısı Yalçın Karaca, Bakanlığın ÇED yönetmeliğinde yer alması nedeniyle toplantı gerçekleştirdiklerini belirterek, toplantının projenin kabul edildiği anlamına gelmediğini ifade etti.

      Avrupa Serbest Bölgesi’nin bitişiğinde, 2.7 milyon metrekare alanda 15 milyar liralık yatırım ve yaklaşık 30 bin kişilik istihdam hedefleniyor.

       

       

      Sektörden gelişmeleri takip etmek için bu bağlantıyı takip ederek yalnızca yöneticiler tarafından mesaj gönderilebilen WhatsApp grubumuza katılabilirsiniz: https://chat.whatsapp.com/49jJ8XuxSSWK32KkAWiRJ7

      Sitemizde yer alan haberlerle ilgili detaylı bilgi ve sorularınız için destek@plastonline.com üzerinden veya takip eden WhatsApp bağlantısı üzerinden sorularınızı yöneltebilirsiniz; api.whatsapp.com/send?phone=905544041381

      ZİYARETÇİ YORUMLARI

      Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

      BİR YORUM YAZ