Kimya 10. Ar-Ge Proje Pazarı 15 Ekim’e kadar başvuruları bekliyor

  Kimya 10. Ar-Ge Proje Pazarı 15 Ekim’e kadar başvuruları bekliyor
   Poex

   T.C. Ticaret Bakanlığı onayında, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) koordinasyonunda ve İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) organizasyonu ile düzenlenen “Kimyevi Maddeler ve Mamulleri Ar-Ge Proje Pazarı”nın 10’uncusu bu yıl 27 Kasım 2021 tarihinde dijital olarak gerçekleştirilecek. Etkinliğe 15 Ekim 2021 tarihine kadar başvuru yapılabiliyor.

   İKMİB tarafından 2011 yılından beri her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen Kimya Ar-Ge Proje Pazarı, kimya sektöründe inovatif ve Ar-Ge yönü güçlü, uygulanabilir fikirleri ticarileştirmeyi hedefliyor. Kimya 10. Ar-Ge Proje Pazarı için başvurular 15 Ekim 2021 tarihine kadar devam ediyor. Etkinliğin ödül töreni ise 27 Kasım 2021 tarihinde dijital olarak gerçekleştirilecek.

   Toplamda 700 bin TL para ödülü

   “İlaç”, “medikal”, “boyalar ve yapıştırıcılar”, “plastik ve kauçuk”, “kozmetik-sabun ve temizlik ürünleri” ve “temel kimyasallar” olmak üzere 6 ayrı kategoride başvuruların değerlendirileceği etkinlikte derece alan proje sahiplerine 600 bin TL ve ek olarak ticarileşen projelere verilecek 100 bin TL özel ödül ile toplam 700 bin TL para ödülü verilecek.

   Bugüne kadar 9 yılda toplamda 1100 proje başvurusu alınan etkinlikte proje sahiplerine 1 milyon 756 bin TL nakdi ödül dağıtıldı. Bu yıl da her kategoride birinciye 50 bin TL, ikinciye 30 bin TL ve üçüncüye 20 bin TL ödül verilecek. Bununla birlikte, dereceye girenler arasında takip eden bir yıl içinde ticarileşmiş olan projeler toplamda 100 bin TL ilave ödül almaya hak kazanacak.

   Yatırımcılarla buluşma şansı

   Bu yıl ayrıca, fonbulucu ile yapılan iş birliği kapsamında, AR-GE Proje Pazarı çerçevesinde finale kalan 36 proje arasından seçilenler yatırımcılarla buluşma şansı elde edecek. Uygun bulunmaları halinde platformda Paya Dayalı Kitle Fonlaması ile yatırım turuna çıkmak için gerekli destekleri alacak.

   Proje başvuruları için: https://www.kimyaargeprojepazari.com/

   Son başvuru tarihi: 15 Ekim 2021
   Ödül töreni: 27 Kasım 2021

    

   Sektörden gelişmeleri takip etmek için bu bağlantıyı takip ederek yalnızca yöneticiler tarafından mesaj gönderilebilen Telegram grubumuza katılabilirsiniz: https://t.me/plastonline

   Sitemizde yer alan haberlerle ilgili detaylı bilgi ve sorularınız için destek@plastonline.com üzerinden veya takip eden WhatsApp bağlantısı üzerinden sorularınızı yöneltebilirsiniz; api.whatsapp.com/send?phone=905544041381

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ