Kimya Teknoloji Merkezi’nde Bilişim Vadisi ile imzalar atılıyor

  Kimya Teknoloji Merkezi’nde Bilişim Vadisi ile imzalar atılıyor
   Poex

   İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği’nde (İKMİB) yeni dönem çalışmalarını aralıksız sürdüren İKMİB ve BETA Kimya Yönetim Kurulu Başkanı Adil Pelister, 2021 yılında 25,4 milyar dolar seviyesinde gerçekleşen kimyevi maddeler sektörü ihracatının, kilogram başına ihracat değerini 1,5 dolar seviyesinin üzerine taşımayı hedefleyecek projeler üzerinde çalışmaya devam ediyor.

   İKMİB’de yeni dönem için “Vizyon 2030” mottosuyla kimyayı geleceğe taşıyacak stratejik projeler hazırladıklarını belirten İKMİB Yönetim Kurulu Başkanı Adil Pelister, yüksek katma değerli ürünler için kapsamlı bir vizyon oluşturduklarını ve Kimya Teknoloji Merkezi (KTM) ile bu ideali taçlandıracaklarını belirtti.

   Kimya Teknoloji Merkezi ile yeni nesil bir kimya ekosistemini kurmaya hazırlandıklarını belirten Pelister, projeye ilişkin şu bilgileri paylaştı; “Kocaeli’deki Bilişim Vadisi’nde konuşlanacak Kimya Teknoloji Merkezi bünyesinde kuracağımız Uluslararası Akredite Referans Laboratuvar Hizmetleri, Dijital Kütüphane, İhracatı Geliştirme Merkezi ve İnovasyon, Girişimcilik & Ar-Ge Merkezi sayesinde dört ayrı disiplini ilk defa tek merkezde bir araya getireceğiz. Ne mutlu ki; Kimya Teknoloji Merkezi’nin yerleşkesi konusunda İKMİB ile BİLİŞİM VADİSİ arasında imza aşamasına gelmiş bulunuyoruz. Yakın zamanda Kimya Teknoloji Merkezi ile başta KOBİ’lerimiz olmak üzere ihracatçılarımızın önünü açacak küresel ölçekte hizmetler vereceğiz.” dedi.

   2030 yılında 50 milyar dolar ihracat hedefi bulunan kimya sektörünün, yüksek katma değerli ürünler ile sektörü kimya teknolojisi ihraç eden bir yapıya yükseltilmesi hedefleniyor.

    

   Sektörden gelişmeleri takip etmek için bu bağlantıyı takip ederek yalnızca yöneticiler tarafından mesaj gönderilebilen Telegram grubumuza katılabilirsiniz: https://t.me/plastonline

   Sitemizde yer alan haberlerle ilgili detaylı bilgi ve sorularınız için destek@plastonline.com üzerinden veya takip eden WhatsApp bağlantısı üzerinden sorularınızı yöneltebilirsiniz; api.whatsapp.com/send?phone=905544041381

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ