Kimyasal geri dönüşüme ışık tutan rapor yayınlandı

  Kimyasal geri dönüşüme ışık tutan rapor yayınlandı
   Poex

   Applied Market Information (AMI), küresel Kimyasal Geri Dönüşüm Endüstrisi hakkındaki ikinci raporunu yayınladı. Söz konusu raporda, 181 kimyasal geri dönüşüm iştirakinin ve bunların 449 tesisinin kapsamlı bir küresel analizini ilgililere sunuyor.

   Raporda bahsi geçen konular arasında, kimyasal geri dönüşüm işletmelerinin 2030’a kadar mevcut ve planlanan kapasiteleri, kullanılan teknolojileri, geri dönüşüm sonrası plastik türleri, hammadde kaynakları ve satın alma modelleri ve kimyasal geri dönüşüm sürecinin çıktıları bulunuyor.

   Endüstriler için kilit öneme sahip kimyasal geri dönüşüm teknolojileri ve kavramları, kimyasal geri dönüşümün mekanik geri dönüşüm ve hammadde tedariki ile potansiyel rekabetinin temel sorunlarının tartışılmasıyla birlikte açıklandığı rapor, atık yönetimi, toplama ve ayırmadaki bölgesel farklılıklara bakış ile endüstrinin 10 küresel bölgede gelişme potansiyeline ışık tutuyor.

   Rapor, kullanım sonrası plastikleri yakıta dönüştüren tesisler hariç, 2022’de 1,2 milyon tona yakın küresel bir kimyasal geri dönüşüm girdisi kapasitesine erişileceği tahminlerini de içeriyor. Avrupa şu anda kimyasal geri dönüşümdeki teknolojik gelişmelerin ön saflarında yer almakla birlikte önümüzdeki yıllarda Kuzey Amerika’daki gelişmelerin daha hızlı yol kat edileceğini vurguluyor.

   Görsel Kaynak: Eppendorf Handling Solutions

   Sektörden gelişmeleri takip etmek için bu bağlantıyı takip ederek yalnızca yöneticiler tarafından mesaj gönderilebilen Telegram grubumuza katılabilirsiniz: https://t.me/plastonline

   Sitemizde yer alan haberlerle ilgili detaylı bilgi ve sorularınız için destek@plastonline.com üzerinden veya takip eden WhatsApp bağlantısı üzerinden sorularınızı yöneltebilirsiniz; api.whatsapp.com/send?phone=905544041381

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ