Makinede KDV istisnası sevindirmedi

  Makinede KDV istisnası sevindirmedi
   Poex

   5 Mayıs 2018 tarihli ve 30412 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 2018/11674 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile plastik sektöründe kullanılan bazı yeni işleme makinaları Katma Değer Vergisi (KDV) istisnası kapsamına alındı.

   Ekstrüderler, sırt kaplamaya mahsus makinalar ve üç boyutlu yazıcı yatırımı yapan işletmelerden KDV alınmazken, enjeksiyon, termoform, şişirme makineleri ile plastik işleme makinaları aksam ve parçaları KDV istisnası kapsamı dışında tutuldu.

   KDV istisnası kapsamına dahil edilmeyen; enjeksiyon, şişirme, termoform makinalarının ve bunların aksam ve parçalarının da sıfır KDV kapsamına alınması gerekliliği söyleyen Türk Plastik Sanayicileri, Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı (PAGEV) Genel Sekreteri Ertan Güneş, “Sektör firmalarımızı KDV’nin finansmanının ekstra maliyetinden kurtaracak çalışmalar için ilgili Bakanlıklarımız ve paydaş sivil toplum kuruluşlarımız nezdinde de girişimlerimiz devam etmekte. Etkin ve hızlı sonuç alabilmek için, konunun muhatabı tüm sektör mensubu ve paydaşlarımızın konuyu gündemde tutması önem arz ediyor” açıklamasında bulundu.

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ