McDonalds’tan yeni geri dönüşüm programı

  McDonalds’tan yeni geri dönüşüm programı
   Poex

   Gıda zinciri McDonalds, ambalaj atık miktarını azaltmaya yönelik hedeflerini açıkladı. Buna göre, 2025 yılına kadar McDonalds’ın ambalajlarının yüzde 100’ü geri kazanılmış, geri dönüştürülmüş ya da sertifikalandırılmış kaynaklardan elde edilecek. Ayrıca, firma bütün restoranlarındaki ambalajların tamamını geri dönüştürecek. Mevcut durumda, McDonalds’ın tüketici ambalajının yüzde 50’si geri kazanılmış, geri dönüştürülmüş ya da sertifikalandırılmış kaynaklardan temin ediliyor ve restoranlarının yüzde 10’u ambalajı geri dönüştürüyor.

   McDonalds’ın tedarik zincirinden sorumlu baş yetkilisi Francesca DeBiase, müşterilerin ambalaj atığının en önemli çevresel sorun olduğuna firmanın işaret etmesini talep ettiklerini belirterek, McDonalds’ın da müşterilerinin bu talepleri doğrultusunda daha az ambalaj kullanacağını ve restoranlarındaki geri dönüşüm miktarını artıracağını ifade etti.

   Söz konusu hedeflere ulaşabilmek amacıyla, McDonalds sektör uzmanları, kamu kuruluşları ve çevreyle ilgili birliklerle çalışacaklarını duyurdu. Firma, yeni geri dönüşüm programları uygulamaya ve restorandaki çalışanlar ile tüketicileri eğitmeye yönelik çalışacak.

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ