Menemen OSB’ye ulaşım kolaylaştı, yatırım hızlandı

  Menemen OSB’ye ulaşım kolaylaştı, yatırım hızlandı
   Poex

   İzmir Menemen Plastik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde (İMPİOSB) yol sorunu çözüldü. Yönetim Kurulu Başkanı Salih Esen, “OSB’mizi iğneyle kuyu kazarak kurduk” dedi.

   50 hektarı sanayi alanı olmak üzere 86 hektar üzerine kurulu olan Menemen Plastik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde parsellerin tamamı sanayicilere tahsis edildi ve bölgenin öncelikli ihtiyaçlarından olan ulaşım yollarının yenilenme çalışmaları yapıldı.

   ‘İğneyle kuyu kazdık’

   Üretime geçen firmaların servis araçları, bölgede inşaatı devam eden firmalara gelen beton mikseri, hafriyat kamyonları gibi ağır tonajlı araçlarla birlikte bölge çevresinde başlayan konut yapılaşmasından dolayı araç trafiğinin çok arttığından dolayı bölgeye ulaşımın çok zor olduğunu belirten Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Meclis Başkanı ve Menemen Plastik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Salih Esen, “Konu ile ilgili İzmir Büyükşehir Belediyesi ile yaptığımız görüşmeler sonucu, bölgemizin Anadolu Caddesi’ne bağlanan ulaşım yolu hem genişletildi hem de eski asfalt kazınarak yolun tamamı yeniden asfaltlandı. Ulaşım kolaylaştı” diye konuştu. Salih Esen, “Çok zor bir coğrafyada, deyim yerindeyse iğne ile kuyu kazarak OSB’mizi kurduk” dedi.

   Kaynak: Milliyet

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ