Mesleki eğitime katkı sürüyor

  Mesleki eğitime katkı sürüyor
   Poex

   Plastik Sanayicileri Derneği (PAGDER), İstanbul Bayrampaşa İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Plastik Teknolojisi Bölümü’nün altyapısını güçlendirmeye devam ediyor. Sivil Toplum Kuruluşları arasında Okul-Sanayi İş Birliği projesinin ilk destekleyicisi olan PAGDER, geçtiğimiz yıllarda da okula toplamda 1 milyon TL’nin üzerinde mali değere sahip makine ve ekipman bağışında bulunmuş ve öğrencilerin son teknolojiye uygun üretim ekipmanları ile eğitim görmesi için destek vermişti.

   PAGDER, enjeksiyon makinaları, ekstrüzyon hattı, kırma makinesi, kalıp, hammadde ve makine yağı bağışının ardından bu sefer robot bağışı yaparak öğrencilerin mezun olduklarında iş hayatında yoğun olarak kullanılmaya başlanan teknolojileri yakından tanımasını hedefliyor.

   Mezun olana iş garanti!

   İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) Başkanı Adil Pelister, İstanbul Sanayi Odası (İSO) Kurumsallaşma Meclis Çalışma Komitesi Başkanı Ömer Karadeniz, İKMİB Yönetim Kurulu Üyesi Tayfun Demir, İKMİB Plastik Komitesi Başkanı Mehmet Uysal ve SOCAR Türkiye eski CEO’su Kenan Yavuz’un da katılım sağladığı bağış töreni 16 Mayıs 2019 Perşembe günü İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleşti. Törende söz alan PAGDER Başkanı Selçuk Gülsün robot bağışının gerçekleştirilmesine katkıda bulunan Enelkon Otomasyon ve Hürmak Plastik ile kalıp bağışında bulunan Ceylan Makine Kalıp’a teşekkürlerini iletti. Sözlerine “Endüstri 4.0’ın konuşulduğu bu dönemde geleceğin işgücü olacak olan gençlerin kendilerini otomasyon alanında geliştirmeleri gerekiyor. Bu perspektiften bakıldığında bugün yaptığımız bu bağışın önemi daha net olarak görülecektir” diye sürdüren Gülsün, ülkedeki nitelikli personel ihtiyacını karşılamak adına eğitime yaptıkları bağışların hız kesmeden devam edileceğini ve okuldan mezun olanların işlerinin hazır olduğunu ifade etti.

   İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Plastik Teknolojisi Teknik Öğretmeni Levent Özbaşaran ise bölüme verdikleri destekten dolayı PAGDER’e teşekkür ederek, “PAGDER’in destekleri ile birlikte bölümümüz, okuldaki en modern altyapıya sahip oldu. Yapılan bu bağışlarla öğrencilerin bölüme ilgisinin de her geçen yıl arttığını görüyoruz” dedi.

    

   Sektörden gelişmeleri takip etmek için bu bağlantıyı takip ederek yalnızca yöneticiler tarafından mesaj gönderilebilen WhatsApp grubumuza katılabilirsiniz: https://chat.whatsapp.com/49jJ8XuxSSWK32KkAWiRJ7

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ