MPİOSB elektrik, su ve doğalgaz şebekelerini de son teknoloji sistemler ile donatıyor

  MPİOSB elektrik, su ve doğalgaz şebekelerini de son teknoloji sistemler ile donatıyor
   Poex

   2020 yılı başı itibariyle altyapı yatırımlarını Atıksu Arıtma Tesisi de dahil olmak üzere son teknolojileri kullanarak tamamlayan Menemen Plastik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (MPİOSB), yeni bir teknolojik yatırım ile katılımcılarına destek olmaya devam ediyor.

   Sektörün öncü firmalarının yer aldığı MPİOSB, hazırladığı proje ile İzmir Kalkınma Ajansının dijital dönüşüm desteğini alarak, katılımcılarına yük olmadan tüm altyapısına modern otomasyon sistemi kuruyor.

   3 etaptan oluşan projenin, altyapı malzemeleri tedariki ve montajı ile ilgili olan 2 etabının ihale süreçleri hızla tamamlandı. İki ay içerisinde de tamamlanması planlanan altyapı ve bağlantı işleri sonrasında, 3. etap olan enerji yönetim yazılımı (SCADA) ihalesine çıkılacak.

   Dijital çağın gereklerini benimsediklerini belirten EBSO Meclis Başkanı ve MPİOSB Yönetim Kurulu Başkanı, OSBÜK Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kurul Yönetim Kurulu Üyesi Salih Esen konu ile ilgili olarak “Kurulacak sistem ile tüketim verileri anlık olarak görülecektir. Böylelikle katılımcılarımız daha doğru planlama yaparak sektörde rakiplerinin bir adım önünde olacaktır. Bölge olarak elektrik, su ve doğalgaz şebekelerini 7 gün 24 saat izleyerek, enerji kalitesini artırmayı ve kesintisiz olarak hizmet vermeyi amaçlıyoruz” dedi.

   Bu çalışmalar kapsamında Endüstri 4.0 doğrultusunda yatırımlara devam ederek, katılımcıların her türlü işinin dijital hale dönüşeceğini sözlerine ekleyen Salih Esen, “Bölge de Pandemi sürecine rağmen yatırımlar hızla devam ediyor. Toplamda 41 parselden oluşan Bölgemizde 20 parselde fabrikalarımız üretimde. 18 parselde inşaat çalışmaları sürüyor. Hali hazırda tahsis edilmemiş 3 adet parsele de talepler arttı. Çok kısa süre içerisinde bu parsellerin de tahsisi gerçekleşecek” şeklinde konuştu.

   Haber kaynağı: egeyonhaber.com

   Sektörden gelişmeleri takip etmek için bu bağlantıyı takip ederek yalnızca yöneticiler tarafından mesaj gönderilebilen WhatsApp grubumuza katılabilirsiniz: https://chat.whatsapp.com/49jJ8XuxSSWK32KkAWiRJ7

   Sitemizde yer alan haberlerle ilgili detaylı bilgi ve sorularınız için destek@plastonline.com üzerinden veya takip eden WhatsApp bağlantısı üzerinden sorularınızı yöneltebilirsiniz; api.whatsapp.com/send?phone=905544041381

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ