PAGEVin 25. Yıl İftarında sektöre Ar-Ge merkezi müjdesi

  PAGEVin 25. Yıl İftarında sektöre Ar-Ge merkezi müjdesi
   Poex

   Plastik sektörünün birleştirici gücü PAGEV, 25. yılında tüm plastik sektörü ailesini iftar yemeğinde bir araya getirdi. Çeyrek asrı devirmenin mutluluğunu yaşayan PAGEV Başkanı Yavuz Eroğlu, gecede sektörün ilk Ar-Ge Merkezi için çalışmaların başladığı müjdesini verirken 700’e yakın davetlinin katıldığı iftar yemeğine katılan sektör mensuplarına teşekkür etti.

   Plastik sektörünün birleştirici gücü PAGEV, 25. yılında tüm plastik sektörü ailesini iftar yemeğinde bir araya getirdi. Plastik sektörünün tüm paydaşlarının yoğun katılım gösterdiği iftarda 700’e yakın davetli ağırlandı. Çeyrek asrı devirmenin mutluluğunu yaşayan PAGEV Başkanı Yavuz Eroğlu, gecede sektörün ilk Ar-Ge Merkezi için çalışmaların başladığı müjdesini verdi. Ar-Ge Merkezi ile birlikte sektörün en önemli hedefi katma değerli ürünler geliştirmek ve 3,12 dolarlık kilogram başına ihracat fiyatını 4 doların üzerine çıkarmak.

   Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı’nın (PAGEV) geleneksel iftar yemeği bu yıl farklı bir anlam taşıdı. Türk plastik sektörünün öncülüğünü üstlenen PAGEV, İstanbul’da düzenlediği iftar yemeği ile birlikte 25. yılını; plastik sektörünün önemli aktörleri, sektörün tüm sivil toplum örgütleri ve sektöre destek veren çeşitli kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile kutladı. 700’e yakın davetlinin katıldığı iftar yemeği ayrıca bugüne kadar gerçekleştirilen en yüksek katılımlı iftar yemeği oldu.

   İftar yemeklerinin geleneksel tatlarının bir araya geldiği gecede; canlı ney ve def performansını takiben fasıl heyeti icrası yer aldı. Ayrıca PAGEV’in 25 yıllık tarihini fotoğraf ve görsellerle anlatan özel bir film de davetliler ile paylaşıldı.

   İftar yemeği, PAGEV Kurucu Onursal Başkanı Muammer Yüceler’in de aralarında bulunduğu vakıfa ve sektöre emeği geçen temsilcilere 25. yıla özel anı hediyelerinin takdimi ve hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

   İftar yemeği sırasında yaptığı konuşmada vakfın kuruluşundan bu yana plastik sektörü adına birçok yeniliği ve gelişmeyi de sektöre kazandırdığını belirten PAGEV Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Eroğlu, “PAGEV olarak 25 yılı geride bıraktığımız şu günlerde geriye dönüp baktığımızda; sektörümüzdeki gelişimi ve dönüşümü net olarak görebiliyoruz. Sektörümüzün 1950’li yıllarda İstanbul Rami ve Bayrampaşa’da küçük atölyelerde başlayan serüveni, bugün tüm Türkiye’ye yayılan fabrika ve üretim tesislerinde devam ediyor. Günümüzde plastik, Türkiye’de başarının adı oldu. Sektörümüz artık ülke ekonomisine yön veren ve katkılarını her geçen gün artıran lokomotif sektörler arasında anılıyor. Tüm paydaşlarımızın çalışma azmi ve hırsı ile ülkemizi Avrupa’nın en büyük ikinci, dünyanın yedinci plastik işleyicisi unvanına taşıdık. Bugünlere sizlerin emekleri ile ulaştık. Biliyorum ki ulaştığımız nokta sizler için de yeterli değil. Önümüzde kat etmemiz gereken uzun bir yol ve yeni hedeflerimiz var. Gelişime ve değişime hiçbir sektör bizim kadar açık değil, bu nedenle geleceğe yine sizler ve sektörün birleştirici gücü yaptığınız Vakfınız PAGEV ile yürüyeceğiz. Bu yürüyüşte, Vakfınız her geçen gün biraz daha genişliyor, daha güçleniyor. İftar yemeğimize gösterdiğiniz büyük katılım ve coşku bunun göstergelerinden biri. 25 yıllık köklü bir kurumun yönetimini sizlerin takdiri ile bir yılı aşkın bir süredir yürütüyoruz. Bu süre içinde ne başardıysak sizlerin desteği ile başardık.” dedi.

   PAGEV Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Eroğlu sözlerinin sonunda “Türk plastik sektörü burada birlikte olduğumuz tüm aile üyelerimizin özverili çalışmaları neticesinde bugün Avrupa’nın ikinci, dünyanın yedinci büyük üreticisi konumunda. Hedefimiz sektörümüzü zirveye taşımak. Bu doğrultuda yepyeni bir projeyi başlattığımızın müjdesini de vermek istiyorum. Sektörümüzün gücüne güç katacak bir Ar-Ge Merkezi kurmak üzere çalışmalara başladık. Küçükçekmece PAGEV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin bahçesinde hayata geçirmeyi plandığımız sektörümüzün ilk Ar-Ge Merkezi için tüm kaynaklarımızı seferber ettik, en kısa zamanda sektörümüzün bu eksiğini de gidereceğiz. Şu an kilogram başına ihracat fiyatımız 3,12 dolar ile Türkiye ortalamasının iki katına ulaştı, bu rakamı 2023 yılında 4 doların üzerine çıkarmak hedefiyle yüksek katma değerli ürünler için Ar-Ge çalışmalarına ağırlık vereceğiz. Birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz  sürece önümüzdeki tüm engelleri ve sorunları ortadan kaldıracağız. Türk plastik sektörünü daha da ileri taşıyacağız” dedi.

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ