Petkim’de önemli değişim

Petkim’de önemli değişim
Poex

Petkim genel müdürlüğü görevinden istifa eden Sadettin Korkut’un yerine Anar Mammadov atandı.

Türkiye’nin petrokimya devi Petkim Petrokimya Holding A.Ş.’nin Genel Müdürü olarak görev yapan Sadettin Korkut’un istifası üzerine şirket tarafından yeni Genel Müdür ataması yapıldı. Petkim’in Kamuyu Aydınlatma Platformu’ndaki (KAP) açıklamasında, şirketin Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Sadettin Korkut’un istifa ile görevlerinden ayrıldığı ifade edilirken, Petkim’e Genel Müdür olarak Anar Mammadov’un atandığı bilgilerine yer verildi.

Anar Mammadov kimdir?

Azerbaycan Tıp Üniversitesi’nde tıp eğitimi, Bakü Devlet Üniversitesi Hukuk eğitimi, İngiltere’de petrol tedariği, lojistik ve ticaret üzerine doktora eğitimini tamamlayan Anar Mammadov TRIUM Global Executive MBA kapsamında İşletme yüksek lisansı yaptı.

Anar Mammadov, 1995-1998 yılları arasında kurucusu olduğu Avista şirketini yönetti. 1998 – 2007 yılları arasında, Milio International şirketinde bölge direktörlüğü yaptı. 2007 – 2009 yılları arasında Arxiel Carbonexis şirketinde, 2009 – 2014 yılları arasında SOCAR Gürcistan’da, 2014 – 2016 yılları arasında SOCAR Yunanistan’da CEO olarak görev aldı. 2016 yılı Temmuz ayı itibarıyla Petkim Genel Müdürlüğü görevine başlayan Anar Mammadov’un petrol ve enerji sektöründe 15 yılı aşkın tecrübesi bulunuyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ