PU köpüklerde alev geciktiriciler için kısıtlama hazırlığı

  PU köpüklerde alev geciktiriciler için kısıtlama hazırlığı
   Poex

   Avrupa Kimyasallar Ajansı (ECHA), çocuk bakım ürünleri ve mobilya döşemelerinde esnek poliüretan köpüklerde TCEP, TCPP ve TDCP alev geciktiricileri için bir kısıtlama önerisinin hazırlanmasını önerdi. Ajans, internet sitesinde bebeklerin maddelere maruz kalmasından kaynaklanan kanser riskine yönelik bir tarama raporu da yayımladı.

   Bebek şilteleri, araba koltukları, bebek askıları ve konutlar için mobilyalar gibi ürünlerdeki esnek poliüretan köpüklerde alev geciktirici olarak TCPP ve TDCP kullanılıyor. Her ne kadar TCEP AB’de kullanılmıyor olsa da ECHA, diğer ticari alev geciktiricilerinde veya ithal eşyalarda bir safsızlık olarak mevcut olabileceği görüşünde.

   Bebek minderleri, büyük temas yüzey alanı ve uzun süreli temas nedeniyle bebekler için en yüksek kanser yapma riskini oluşturuyor. Raporda, bebekler genellikle ebeveynlerinin yatağında uyuduğu için yetişkinler şiltelerin de kısıtlamaya dahil edilmesi gerektiğini söylüyor. Şimdi ECHA’nın, Avrupa Komisyonu’ndan REACH kısıtlaması için resmi bir teklif hazırlaması için talep alması gerekiyor.

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ