Tetra Pak’a “Sıfır Atık Eğitim Projesi” ile sürdürülebilir iş birliği ödülü

  Tetra Pak’a “Sıfır Atık Eğitim Projesi” ile sürdürülebilir iş birliği ödülü
   Poex

   Tetra Pak, çevre ve geri dönüşüm bilincini geliştirmek üzere okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine yönelik tasarlanan “Sıfır Atık Eğitim” projesi ile Sürdürülebilir İş Ödülleri’nde “İş Birliği” kategorisinde ödüle layık görüldü.

   Sürdürülebilirlik Akademisi’nin, Türkiye’de sürdürülebilir iş modelleri ile önemli başarılara ulaşmış kurumlar ve sosyal, ekonomik ve çevre konularına karşı ciddi adımlar atan liderleri örnek göstermek üzere verdiği Sürdürülebilir İş Ödülleri töreninde Tetra Pak Sıfır Atık Eğitim projesi “Sürdürülebilir İş Birliği” alanında ödül sahibi oldu.

   Tetra Pak ve TEMA Vakfı iş birliği ile gerçekleşen Sıfır Atık Eğitim projesinde okul öncesi ve ilkokul çocuklarına; doğal varlıkların doğru kullanılması ve israfın önlenmesi konularını da kapsayan 5D modeli ile Sıfır Atık kavramının tanıtılması, bu kapsamda çocukların gündelik yaşamlarında atıkları nasıl azaltacakları, nasıl daha az tüketecekleri ve farklı şekillerde nasıl değerlendirebilecekleri konularında farkındalık sağlanması hedefleniyor. Çocuklara benimsetilmesi amaçlanan 5D modeli ise; “Düşün ve Gerekli Değilse Tüketme”, “Daha Az Tüket”, “Değerlendir ve Yeniden Kullan”, “Değiştir ve Farklı Amaçla Kullan”, “Dönüştür Doğa Kazansın” prensiplerinden oluşuyor.

   Sıfır Atık Dijital Eğitim Portalı sayesinde 81 ile yayılarak tüm öğrencilerin erişebileceği bir eğitim platformu sunan proje ile 3 yılda 280 bin çocuğa doğal varlıkların korunması, doğa dostu tüketim alışkanlıkları, atık yönetimi konularında farkındalık kazandırılması hedefleniyor.

    

   Sektörden gelişmeleri takip etmek için bu bağlantıyı takip ederek yalnızca yöneticiler tarafından mesaj gönderilebilen WhatsApp grubumuza katılabilirsiniz: https://chat.whatsapp.com/49jJ8XuxSSWK32KkAWiRJ7

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ