Gema
plastonline

TOBB Plastik, Kauçuk, Kompozit Sanayi Sektör Meclisi kuruldu

TOBB Plastik, Kauçuk, Kompozit Sanayi Sektör Meclisi kuruldu
Poex

lastik sanayicilerinin bir süredir kurulması için girişimde bulunduğu Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Plastik, Kauçuk, Kompozit Sanayi Sektör Meclisi ilk toplantısını gerçekleştirdi.

2015 yılında mamul üretimini 8,3 milyon ton düzeyinde ve 31,9 milyar dolar düzeyinde katma değer yaratan plastik sektörünün önde gelen sivil toplum örgütlerinin temsilcilerinin girişimiyle Plastik, Kauçuk, Kompozit Sanayi Sektör Meclisi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) bünyesinde kuruldu.

8 Nisan 2016 günü Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde gerçekleştirilen ilk toplantıda meclis başkanlığına halen PAGEV (Türk Plastik Sanayicileri, Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı) Başkanlığını yürütmekte olan Yavuz Eroğlu, Başkan Yardımcılığı’na ise halen FASD (Fleksibıl Ambalaj Sanayicileri Derneği) Başkanlığını yürütmekte olan Enver Bakioğlu seçildi. Sektör meclisi yapacağı çalışmalar ile kimya sektörünün 2023 yılında 50 milyar dolarlık ihracat hedefi içerisinde, Ataşehir escort toplam ihracatın % 51’ini oluşturan kısmının Plastik, Kauçuk ve Kompozit sektörlerince gerçekleştirilmesini hedefliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ