Ünver Group’un silikon hortum üretim hattı hizmete giriyor

  Ünver Group’un silikon hortum üretim hattı hizmete giriyor
   Poex

   Bursa’da, 13 bin metrekarelik alanda 180 kişilik kadrosuyla otomotiv sektöründe faaliyet gösteren Ünver Group, otomotiv sektörüne yönelik silikon hortum üretim hattını hizmete açıyor.

   Kauçuk ve silikon hortum, plastik ve metal boru parçaları üreten ve kapasitesinin yüzde 40’ını Avrupa ülkelerine ihraç eden Ünver Group’un 8 Nisan Salı günü hizmete girecek Silikon Hortum Üretim Hattı’nda yüksek motor gücüne yönelik araçlar için hortumlar üretilecek.

   Ünver Group Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Korgavuş, global tedarikçi olma hedefleri doğrultusunda hareket ettiklerini söyledi. Korgavuş, Radyatör Hortumları, Kalorifer Hortumları, Turbocharger Hava Sistem Hortumları, Hava Filtresi Hortumları, Yakıt Sistemi Hortumları, Metal ve Plastik şekillendirilmiş turbo hava boruları üretimi yaptığını ifade etti.

   Ünver Group’un yılda 2 bin ton hamur karışımı yapabilme kapasitesine sahip olduğunu ifade eden Korgavuş, “Yılda 2 bin ton hamur karışımının yanı sıra, 9 milyon adet hortum imal ediyoruz. Ürünlerimizin yüzde 40’ını Avrupa ülkelerine ihraç ediyor ve sektörümüzün çok önemsediği kalite ve denetim süreçlerine özel hassasiyet gösteriyoruz.” dedi. Ünver Group olarak Fiat Tofaş, Peugeot, Volvo, Ford, Wolkswagen, Ferrari, Porsche gibi otomobillere parça üretmenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Korgavuş, 2013 yılında dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden Volkswagen’e ürün sevkiyatına başladıklarını kaydetti. Yine VW Grup bünyesindeki prestijli markalardan birisi olan Porsche’ye ürün göndermeye başladıklarını, 2014 yılında da yeni projeleri kapsamında Çin, Meksika ve İspanya’da bulunan OEM’lere ürün göndereceklerini sözlerine ekledi.

    

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ