Ambalaj Tasarımı Yarışması’nın sonuçları açıklandı

  Ambalaj Tasarımı Yarışması’nın sonuçları açıklandı
   Poex

   Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) tarafından Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı katkıları ve Reed TÜYAP işbirliğiyle düzenlenen 18’inci Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması 2022’nin sonuçları açıklandı. Yarışmada 56 öğrenci projesi arasından 17 proje finale kalmaya hak kazandı. Yarışmada ilk üç sırayı alan projelerin yanında mansiyon ve sertifika ödülleri 12 Ekim 2022 tarihinde Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı’nın açılış gününde açıklanacak.

   Türkiye’de tasarım eğitimi alan öğrencilerin ambalaj tasarımı alanına yönelmelerini hedefleyen Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması’nın bu yılki finalistleri açıklandı. Online olarak yapılan ve 2 gün süren Seçici Kurul toplantısında yapılan değerlendirmede, yarışmaya başvuran 56 öğrenci projesi arasından 17 proje finale kalmaya hak kazandı. Finalistler arasında ilk üçe girenlerin yanında mansiyon ve sertifika ödülleri de ambalaj sektörünün en büyük buluşmalarından biri olan, 12 Ekim 2022 tarihinde Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı’nın açılış günü verilecek. Ayrıca yarışmada ilk üçe giren öğrenciler, para ödülünün yanı sıra öğrenim hayatları boyunca yılda 12 ay karşılıksız ASD & TÜYAP Öğrenim Bursu almaya hak kazanırken, projeler fuar boyunca özel olarak hazırlanacak alanında sergilenecek.

   Yarışmada başarıya ulaşan öğrenciler WPO-Dünya Ambalaj Örgütü’nün düzenlediği WorldStar Student ile APF-Asya Ambalaj Örgütü’nün düzenlediği AsiaStar Yarışmaları’na katılma şansı elde ederek bu yarışmalarda dünya derecesi alabilmek için yeniden yarışabilecekler.

   Öğrenciler için büyük fırsat

   Ambalajda tasarımın önemini her platformda vurguladıklarını ve tasarım eğitimi alan öğrencileri bu alana çekmek istediklerini belirten Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) Başkanı Zeki Sarıbekir, önceki yıllarda gelen sonuçlardan büyük memnuniyet duyduklarını ifade etti. Geçtiğimiz yıl başarı kazanan projelerin WorldStar Student’ta ilk üçe girerek Gümüş Ödül ve iki öğrencinin de mansiyonla ödüllendirildiğini söyleyen Zeki Sarıbekir, bunun yanında AsiaStar Yarışması’nın Öğrenci Kategorisi’nde de Türkiye’yi başarıyla temsil eden genç tasarımcıların 15 ödül kazandığını hatırlattı.

   Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci yarışmasında finale kalanların kendilerini uluslararası arenada gösterme şansına sahip olduklarını kaydeden Zeki Sarıbekir, gençler için çok önemli olan bu yarışmada, Türkiye’nin başarılarının geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2022’de de devam etmesini beklediklerini sözlerine ekledi.

    

    

   Sektörden gelişmeleri takip etmek için bu bağlantıyı takip ederek yalnızca yöneticiler tarafından mesaj gönderilebilen Telegram grubumuza katılabilirsiniz: https://t.me/plastonline

   Sitemizde yer alan haberlerle ilgili detaylı bilgi ve sorularınız için destek@plastonline.com üzerinden veya takip eden WhatsApp bağlantısı üzerinden sorularınızı yöneltebilirsiniz; api.whatsapp.com/send?phone=905544041381

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ