Arkema, sürdürülebilirlik endeksinde başarılarını sürdürüyor

  Arkema, sürdürülebilirlik endeksinde başarılarını sürdürüyor
   Poex

   Arkema, Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksleri’nde (DJSI) sosyal sorumluluk alanında bir kez daha kimya sektörünün en iyi şirketleri arasında yer almayı başardı.

   2022 için DJSI World’de üçüncü olan Arkema, DJSI Europe’da da ikinciliğini koruyarak puanını daha da yükseltti.

   Küresel olarak tanınan bu sıralamalar, Arkema’nın çevresel ve sosyal boyutların yanı sıra ekonomik ve yönetişim konularındaki taahhüdünü ve performansını yansıtıyor.

   Bu yıl Arkema, özellikle finansal zorlukların analizi ve tanımlanması, ürün ve su riski yönetimi, sosyal ve çevresel raporlama ve iş sağlığı ve güvenliği yönetimi alanlarında çok iyi sonuçlar elde etti.

   Arkema, SBT (Bilime Dayalı Hedef) yaklaşımına dayalı olarak, kapsam 1 ve 2 sera gazı (GHG) emisyonlarını ve kapsam 3 emisyonlarını 2030 yılına kadar 2019’a göre yüzde 46 oranında azaltmak için kendine iddialı bir hedef belirledi. Böylece taahhüt seviyesini 2°C’nin oldukça altından 1,5°C’ye yükseltti, artık kapsam 3 emisyonlarını da içeriyor ve karbon ayak izini sınırlamak için günlük olarak hareket ediyor.

    

   Sektörden gelişmeleri takip etmek için bu bağlantıyı takip ederek yalnızca yöneticiler tarafından mesaj gönderilebilen Telegram grubumuza katılabilirsiniz: https://t.me/plastonline

   Sitemizde yer alan haberlerle ilgili detaylı bilgi ve sorularınız için destek@plastonline.com üzerinden veya takip eden WhatsApp bağlantısı üzerinden sorularınızı yöneltebilirsiniz; api.whatsapp.com/send?phone=905544041381

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ