Bimetalik vida ve kovanların önemi artıyor

  Bimetalik vida ve kovanların önemi artıyor
   Poex

   Klasik ve nitrasyonlu vida, kovanlara göre 3 ila 4 kat daha uzun ömür vaat eden bimetalik vida ve kovanların plastik sektörü içerisinde önemi ve kullanım payı artıyor.

   Uzun vadede maliyet avantajı sağlayarak, makine ve ürünlerde kalite isteyen sektör firmaları bimetal ürünlere yöneliyor. Her geçen gün yeni plastik ve plastik katkılarının piyasaya çıktığını belirten Şenmak Makine Genel Müdürü Hüseyin Semerci; “Yeni polimerlere ve katkılara karşı vida tasarım ve kalitelerini artırmaya yönelik Ar-Ge çalışmalarını sürdürmekteyiz” dedi.

   Bu yıl 30. yılını kutlayan Türkiye’nin lider vida ve kovan üreticisi Şenmak, ürettiği nitrasyonlu ve bimetalik ürünleri ile plastik işleyicilerinin ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor. 2007 yılından bugüne bimetalik ürünleri imal edip piyasaya sunduklarını ifade eden Şenmak Makine Genel Müdürü Hüseyin Semerci; “Plastik sektörü ve plastik makinaları sektörüne bu konuda önderlik ediyoruz. Vida ve kovan üretiminde 4140 çeliğini artık neredeyse hiç kullanmıyoruz. Tamamen ya nitrasyonlu ya da bimetalik ürünler imal ediyoruz. Bu da müşterilerimize üstün performans alma imkanı sağlıyor” açıklamasında bulundu.

   Bimetalik ürünlerin hacminin her geçen gün toplam satış içerisinde büyüdüğü bilgisini paylaşan Semerci şunları kaydetti: “Vida ve kovanın ömrü plastik işleme operasyonlarında en önemli unsurlardan biri. Uzun ömürlü vidalara yönelik çalışmalarımız sürekli olarak devam ediyor. Plastik sektöründe her geçen gün yeni malzemeler, mühendislik plastikleri ve katkılar öne çıkıyor ve bunlar da bizim vida, kovan kalitemizi negatif etkileyebilecek unsurlar olarak karşımıza çıkıyor. Biz de bu anlamda Ar-Ge çalışmalarımızı gerek üniversiteler ile işbirlikleri neticesinde gerçekleştiriyor, ürünlerimizi nasıl geliştirebileceğimiz noktasında sürekli olarak çalışıyoruz. Ar-Ge faaliyetlerimiz kapsamında ise bimetalik ürünlerde kendimize özgü alaşımlar geliştiriyoruz.”

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ