BOPP film taleplerinde rekor artış

  BOPP film taleplerinde rekor artış
   Poex

   BOPP filmler, özellikle gıda endüstrisi için önemli hijyenik ürün koruması ve teslimatı sağlayarak, koronavirüse karşı dirençli olduğunu kanıtladı.

   İngiliz araştırma kuruluşu AMI, küresel BOPP film endüstrisini haritalayan raporunu Haziran ayında yayınladı.

   BOPP üreticileri, diğer sorunların yanı sıra sert hava koşulları ve küresel konteyner kıtlığı gibi çeşitli faktörlerin bir araya gelmesi nedeniyle 2020’deki rekor düşük seviyelerden 2021’deki tarihi zirvelere kadar aşırı fiyat dalgalanmalarına maruz kaldı.

   Değer zincirindeki işletmeler, enerji ve hammadde maliyetlerini etkileyen Ukrayna kriziyle 2022 yılına kadar devam eden kısa vadeli fiyatlandırmayı yönlendirmek için yeni çalışma yöntemlerine uyum sağlamak zorunda kaldı.

   BOPP filminin uluslararası ticaret dinamiklerinde korumacılık, tarifelerdeki artış ve çoklu ve bölgesel kaynak stratejileri ile arz güvenliğini sağlama ihtiyacı ile bir değişim oluştu. Rapor, yeni pazar ortamını ele almak için olası gelecekteki sonuçlar ve şirket stratejileri hakkında değer zinciri boyunca tedarikçilerle yapılan görüşmelerden de bilgi sağlıyor.

   AMI’nin verilerine göre, BOPP film talebi 2020’de yükseliş gösterdi. 2014’ten bu yana yıllık en yüksek artış 2022’de kaydedildi. Bu yüksek talep, gıda ambalajlama ve hijyen için ambalaj filmlerinin öneminin yenilenmesinden kaynaklandı ve bunun yaygın olduğu pazarlarda geçici olarak anti-plastik duyarlılığın yerini aldı. Ayrıca, koronavirüs pandemisi, online teslimat için tipik olarak BOPP ile yapılan bant ürünlerinin üretiminin artmasını gerektiren büyüyen e-ticaret perakende trendini hızlandırdı. AMI, BOPP film talebinin 2026’ya kadar ilerlemeye devam edeceğini, küresel büyümenin 2026’ya kadar yaklaşık yüzde 4,1’lik bir büyüme ile farklı bölgeler arasında belirgin büyüme farklılıkları olacağını tahmin ediyor. Her bölge, arz, talep ve potansiyellerinin arkasındaki çeşitli piyasa etkenlerini anlamak için ayrı ayrı incelenir.

   BOPP kapasitesine yapılan yatırım da rekor seviyeler gördü; özellikle Hindistan ve Çin’deki artışa Asya hakim, ancak diğer küçük pazarlarda artan yatırım görülüyor.

   AMI’nin çok beğenilen BOPP Films – The Global Market raporunun onuncu baskısı, kapsamlı bir araştırma programının sonucu olarak ortaya çıktı. Rapor, gıda ambalajları ve gıda dışı uygulamalar için BOPP film kapasitesi, üretimi ve talebinin yanı sıra her bir dünya bölgesindeki farklı film türlerini ölçüyor. Bu güvenilir çalışma, son beş yılda (2016-2021) BOPP filmleri pazarının gelişimini, küresel dalgalanmalara nasıl tepki verdiğini ve yaklaşan yatırımın etkilerini ve pazarın önümüzdeki beş yıl içinde nasıl gelişeceğini vurgulamakta.

    

   Sektörden gelişmeleri takip etmek için bu bağlantıyı takip ederek yalnızca yöneticiler tarafından mesaj gönderilebilen Telegram grubumuza katılabilirsiniz: https://t.me/plastonline

   Sitemizde yer alan haberlerle ilgili detaylı bilgi ve sorularınız için destek@plastonline.com üzerinden veya takip eden WhatsApp bağlantısı üzerinden sorularınızı yöneltebilirsiniz; api.whatsapp.com/send?phone=905544041381

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ