Çin, masterbatch sektöründe net ihracatçı haline geliyor

  Çin, masterbatch sektöründe net ihracatçı haline geliyor
   Poex

   Asya’daki masterbatch pazarı, plastik endüstrisinde dikkate değer bir başarı hikayesi olmaya devam ediyor. Son 15 yılda, sektör çoğu pazarda yüksek bir büyüme ve yeni ürünler evrildi.

   Bu dönemde Çin, bölgedeki pazar hakimiyetini korumayı başardı. Gerçekten de, Çin’in üstün pazar lideri konumu, Asya bölgesindeki en yüksek büyüme oranlarından sadece daha az gelişmiş pazarlarda aşıldı.

   Önceki on yıl boyunca, Çin masterbatch pazarı güçlü bir büyüme yolundaydı ve 2013-2018 arasında ortalama yüzde 13,8 büyüme gösterdi. Son on yılda, Çin ayrıca giderek kendine yeter hale geldi ve artık tüm masterbatch tiplerinin net ihracatçısı haline geldi.

   2020-2022 arasında aralıklı bölgesel karantinalar, tedarik zincirlerinde bazı aksaklıklara neden oldu, ancak genel olarak, Çin masterbatch endüstrisi küresel pandemi süresince canlı kalmayı korudu. Çin’de masterbatch üretimi, tahmin dönemi boyunca tüketimden daha fazla olmaya devam edecek. Talep artmaya devam edecektir, ancak Çin’deki ekonomik büyüme yavaşladığından önceki yıllara kıyasla daha yavaş bir hızda büyüme öngörülüyor. 2022-2027 arasında, sektör yıllık ortalama yüzde 3,3 büyüme göstermesi bekleniyor.

   Büyümeyi tetikleyen unsurlar;

   • Sanayi gelişimi için ulusal endüstriyel politikaların güçlü desteği,
   • Piyasadaki artan talep, endüstri için yeterli kalkınma fırsatları sağlamakta,
   • Enerji tasarrufu ve çevre koruma kavramlarının popülerliği, endüstri için kalkınma fırsatları sağlamakta,
   • Özelleştirme ve işlevsellik,
   • İthalatın yerini alacak yüksek kaliteli siyah ve beyaz masterbatch için artan talep,

   Masterbatch Markets Asia 2023 raporu, seçili Asya ülkelerinde Masterbatch pazarı hakkında detaylı bir analiz, 2021 ve 2022’deki pazar eğilimleri ve gelişmeleri hakkında detaylı bilgi ve tahminli büyüme sağlamaktadır.

   Bu, okuyucunun bilinçli yatırım kararları vermesine ve bu değişen piyasadan tamamen faydalanmak için en iyi pazarlama stratejilerini geliştirmesine yardımcı olacaktır.

   Masterbatch Markets Asia 2023, İngiliz danışmanlık kuruluşu AMI Consulting tarafından hazırlanmış detaylı bir pazar raporu olarak sektör profesyonellerine rehberlik ediyor.

   Daha fazla bilgi için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

     

    ZİYARETÇİ YORUMLARI

    Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

    BİR YORUM YAZ