Irak Plastik, Sakarya’ya taşınıyor

  Irak Plastik, Sakarya’ya taşınıyor
   Poex

   Ev ve mutfak eşyaları sektöründe faaliyet gösteren sektörün öncü firmalarından Irak Plastik Sakarya’nın Ferizli ilçesindeki Organize Sanayi Bölgesine 1 milyar liralık büyük bir yatırım yapıyor.

   Gerçekleşen yatırım istihdam ve ihracatı arttıracak

   Organize Sanayi Bölgesinde büyük bir yatırım yapacak olan Irak Plastik’in yer tahsisine ilişkin düzenlenen ön protokol imza töreninde Irak Plastik Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Irak, bahçe mobilyaları, mutfak eşyaları ve oyuncak sektörüne yönelik üretimde bulunduklarını aktararak, ürünlerinin yüzde 50’sinin ihracata yönelik olduğunu ifade etti.

   İstanbul’da bulunan fabrikalarını Ferizli’ye taşıyacaklarını belirten Irak, 1 milyar liralık bu yatırım sayesinde istihdam hedeflerinin şimdilik yaklaşık 600 kişi olduğunu, böyle bir yatırım yaptıkları için çok mutlu olduklarını, istihdamı ve ihracatı artırmak için çalıştıklarını söyledi.

   Sakarya Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, Vali Çetin Oktay Kaldırım da, Irak Plastik’in yer tahsisine ilişkin düzenlenen ön protokol imza törenine katılarak firma yetkililerinden yatırım ve faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

   Kaldırım: “Türkiye’nin en iyi yatırım ortamına sahip olan şehri Sakarya”

   Vali Çetin Oktay Kaldırım törende yaptığı konuşmada, Sakarya’nın yatırım ortamı ve iklimi ile Türkiye’nin en iyi şehri olduğunu söyledi. Sakarya’nın yatırım alanları, lojistik imkanları, yeni nesil sektörlerle dünyaya açılan vizyonu, birlik ve beraberliği, ortak aklı ve yatırımcılara yaklaşımıyla yatırım dostu bir şehir olduğunu belirten Kaldırım, konuşmasına şöyle devam etti: “İlimize son dönemde yatırım akını olduğunu görmekteyiz. Gerek var olan OSB’lerimizin altyapısını geliştirmek ve yeni alanlar ilave etmek gerekse de üzerinde çalıştığımız Lojistik OSB dahil 5 yeni OSB’yi şehrimize kazandırmak için milletvekillerimiz, Ticaret ve Sanayi Odamız, Büyükşehir Belediyemiz, ilçe belediyelerimiz ve ilgili kurumlarımız ile yoğun bir çalışma temposu içerisindeyiz. Potansiyeli son derece yüksek şehrimizi yeni projeleri ve geliştirdiğimiz 2030 Vizyon Belgesini uygulamaya koyarak yeni nesil sanayi, tarım ve turizm alanlarında dünyanın sayılı şehirlerinden birisi yapmaya kararlıyız. Global dünyaya açılmak, rekabetçi bir şehir inşa etmek, ihracat ve katma değer odaklı çalışmak, tarım ve gıdada Ar-Ge ve inovasyonla ön almak ve yeni nesil turizmde dünyada sayılı bir destinasyon olmak, en temel hedefimiz. Bugün bu çalışmaların meyvelerini bu tür yatırımlarla bir bir almanın mutluluğunu yaşıyoruz.”

    

   Sektörden gelişmeleri takip etmek için bu bağlantıyı takip ederek yalnızca yöneticiler tarafından mesaj gönderilebilen WhatsApp grubumuza katılabilirsiniz: https://chat.whatsapp.com/49jJ8XuxSSWK32KkAWiRJ7

   Sitemizde yer alan haberlerle ilgili detaylı bilgi ve sorularınız için destek@plastonline.com üzerinden veya takip eden WhatsApp bağlantısı üzerinden sorularınızı yöneltebilirsiniz; api.whatsapp.com/send?phone=905544041381

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ