İtalya geri dönüşümde AB hedeflerinin ötesinde

  İtalya geri dönüşümde AB hedeflerinin ötesinde
   Poex

   2020 yılında İtalya’daki ambalaj geri dönüşüm oranları tahminlerin üzerinde gerçekleşti. Koronavirüs pandemisine rağmen döngüsel ekonominin ana unsurlarından olan ambalaj geri dönüşümünü yavaşlatmadı. Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen ambalajların yüzde 73’ü geri dönüştürüldü.

   İtalya’da pazara sunulan 13 milyon ton ambalajın 9,5 milyon tondan fazlası geri dönüştürüldü. Ticari ve endüstriyel uygulamalar için ambalaj atıklarının hariç tutulması nedeniyle 2020 yılında 2019’a kıyasla yüzde 4’ten fazla düşüş yaşanmasına karşın, sokağa çıkma yasağı ve çeşitli kısıtlamaların ardından yaşanan zorluklardan etkilenmeyen itici güç olan kentsel atıkların ayrı toplanmasındaki artış sayesinde geri dönüşüm oranları azalmadı.

   Çelik, alüminyum, kağıt-karton, ahşap ve cam materyallerin de bulunduğu atıklar arasında geri dönüştürülen plastiklerin hacmi 1,076 milyon ton olarak gerçekleşti.

   İtalya Ekolojik Geçiş Bakanlığı’nın yeşil yatırımlar departmanının yaptığı açıklamaya göre İtalya, Avrupa Birliği’nin geri dönüşüm hedeflerini aşarak dört yıldır liderliği sürdürüyor.

    

   Sektörden gelişmeleri takip etmek için bu bağlantıyı takip ederek yalnızca yöneticiler tarafından mesaj gönderilebilen Telegram grubumuza katılabilirsiniz: https://t.me/plastonline

   Sitemizde yer alan haberlerle ilgili detaylı bilgi ve sorularınız için destek@plastonline.com üzerinden veya takip eden WhatsApp bağlantısı üzerinden sorularınızı yöneltebilirsiniz; api.whatsapp.com/send?phone=905544041381

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ