Kimpur, İSO 500 listesinde 93 basamak yükseldi

  Kimpur, İSO 500 listesinde 93 basamak yükseldi
   Poex

   Türkiye’nin en büyük 500 sanayi şirketi içinde yer alan Kimya sanayi şirketi Kimteks Poliüretan Sanayi ve Ticaret A.Ş. (KİMPUR), İstanbul Sanayi Odası (İSO)’nın hazırladığı ‘Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması-2021’ listesinde 93 basamak yükselerek 221. sıraya yerleşti.

   Üretimini yaptığı poliüretan sistemler; ayakkabı, otomotiv, mobilya, ısıtma-soğutma ve yalıtım-inşaat gibi farklı sektörlerde kullanılan Kimpur, İstanbul Sanayi Odası’nın 1968 yılından bu yana aralıksız gerçekleştirdiği ve sektör için en değerli verileri oluşturan Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu’ araştırmasının 2021 listesinde büyük bir başarıya imza attı. Türkiye’de ve Avrupa’da yaptığı yatırımlarla ve nisan ayında gerçekleştirdiği başarılı halka arzıyla dikkat çeken Kimpur, 93 basamak birden yükselerek 221’inci sıraya yerleşti.

   Kimpur CEO’su Cavidan Karaca konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı: “Yüksek bir performansla başladığımız bu yılı, elde ettiğimiz başarılar sayesinde daha yüksek performansla sürdürüyoruz. Bunun arkasında disiplinli bir yönetim, yüksek teknoloji ve Ar-Ge yatırımlarımız bulunuyor. Güvenilir bir iş ortağı olarak, Türkiye’de 129 bin ton, Avrupa’da 25.000 ton kapasite ve ileri teknolojiye sahip üretim tesislerimizde, operasyonel mükemmelliğe ve ‘Akıllı İş Modeli’ne dayalı rekabet gücünü yükselterek, hemen hemen tüm sektörlerde faaliyet gösteren müşterilerimize daha başarılı olmaları için destek veriyoruz. Hedefimiz sürekli ve karlı büyümemizi devam ettirerek ISO 500 listesinde her geçen yıl daha üst sıralara çıkmaktır.

   Kimpur, geçtiğimiz yıl açıklanan ISO 500 Listesi’nde 314. sırada yer alıyordu.

   Sürdürülebilirlik odaklı yatırımlar

   Yaptığı yatırımlarla sürdürülebilir bir dünya için önemli adımlar atan ve bu adımlar kapsamında geçtiğimiz günlerde Düzce üretim tesisinin temel atma törenini gerçekleştiren Kimpur, tesisin GES yatırımıyla; üretimde enerji maliyetlerini azaltarak ihracat ve iç pazarlarda rekabetçi yapısını güçlendirmeyi hedefliyor. Sürdürülebilirlik hedefleri kapsamında bu yatırımla toplam elektrik tüketiminin yaklaşık %55’inin karşılamasının yanı sıra yılda yaklaşık 679 ton karbondioksit salınımını azaltmayı hedefliyor.

   39 yıllık deneyimiyle poliüretan sektörünün önde gelen şirketlerinden Kimpur, halka arzını geçtiğimiz nisan ayında yüzde 27,15 oranındaki payların satışıyla gerçekleştirilerek son yılların en büyük arzlarından birine imza atmıştı.

    

   Sektörden gelişmeleri takip etmek için bu bağlantıyı takip ederek yalnızca yöneticiler tarafından mesaj gönderilebilen Telegram grubumuza katılabilirsiniz: https://t.me/plastonline

   Sitemizde yer alan haberlerle ilgili detaylı bilgi ve sorularınız için destek@plastonline.com üzerinden veya takip eden WhatsApp bağlantısı üzerinden sorularınızı yöneltebilirsiniz; api.whatsapp.com/send?phone=905544041381

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ