Koronavirüs, Almanya’ya teslimatları engellemedi

Koronavirüs, Almanya’ya teslimatları engellemedi
Poex

Çin, Alman plastik işleme makineleri endüstrisi için önemli ihracat pazarlarından biri. Bu nedenle Almanya merkezli Makine Mühendisliği Endüstrisi Birliği (VDMA) de Çin’de ortaya çıkan koronavirüs salgını ile ilgili son gelişmeleri yakından takip ediyor.

VDMA Genel Müdürü Thorsten Kühmann, Avrupa için Çin pazarının öneminin değişmediğini ifade ederek hiçbir üye şirketin özellikle salgından etkilenen Hubei bölgesindeki üretim tesislerine sahip olmadığını, ayrıca hiçbir üyenin henüz bir koronavirüs vakasına yakalanmadığını belirtti.

Piyasanın ne zaman normale döneceğine ilişkin görüşlerini paylaşan Kühmann, birçok üye şirketin durumunun Mart ayında yavaş seyredeceğini dile getirdi.

CHINAPLAS 2020, 3-6 Ağustos 2020’de Şanghay’da

Makine Mühendisliği Endüstrisi Birliği (VDMA), CHINAPLAS 2020 ile eşzamanlı düzenlenecek etkinliği; “Geleceğin Endüstri 4.0 Fabrikası”nın ortak organizatörlerinden biri. Thorsten Kühmann, ikonik sanayi ticaret fuarının özellikle Çin ekonomisi olduğunda “endüstri için kesinlikle olumlu bir etki sağlayabileceğine” inanıyor.

Alman plastik makine endüstrisi geçen yıl satışlarında yaklaşık yüzde 6’lık bir düşüş kaydetti. Thorsten Kühmann’e göre otomotiv sektöründeki yatırımların artması nedeniyle 2020 sonuna kadar gerilemenin yavaşlaması beklenirken ancak ticaret engelleri sorun olmaya devam ediyor.

Kühmann; “Yatırımlar neticesinde satışlar 2021’in başından önce gerçekleşmeyecek. Bu nedenle, 2020 yılında 2019 aralığında da satışlarda bir düşüş bekliyoruz” dedi.

Koronavirüs nedeniyle şu ana kadar önemli problemler yok

VDMA, koronavirüs salgınının henüz Alman makine mühendisliği endüstrisinde önemli teslimat sorunlarına yol açmadığını ifade ediyor.
Bununla birlikte, makine mühendisliğindeki uzun üretim süreleri nedeniyle, “bu zorlukların ancak önümüzdeki haftalarda çok daha belirgin hale gelmesi” mümkün olduğu açıklamasında bulunuldu.

 

Sektörden gelişmeleri takip etmek için bu bağlantıyı takip ederek yalnızca yöneticiler tarafından mesaj gönderilebilen WhatsApp grubumuza katılabilirsiniz: https://chat.whatsapp.com/49jJ8XuxSSWK32KkAWiRJ7

Sitemizde yer alan haberlerle ilgili detaylı bilgi ve sorularınız için destek@plastonline.com üzerinden veya takip eden WhatsApp bağlantısı üzerinden sorularınızı yöneltebilirsiniz; api.whatsapp.com/send?phone=905544041381

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ