Olebond®, kompaund proseslerinde verimlilik artırıyor

  Olebond®, kompaund proseslerinde verimlilik artırıyor
   Poex

   40 yılı aşkın deneyimi ile mühendislik plastiklerinde geniş ürün yelpazesine sahip olan Tisan Mühendislik Plastikleri, geçtiğimiz yıl pazara sunduğu maleik anhidrit aşılanmış polimerlerinden oluşan ürün grubu Olebond®’u pazara tanıtmaya devam ediyor.

   Türkiye’de üretilen maleik anhidrit aşılanmış ürünlerin ilk markası olan Olebond®’un prosesinde maleik anhidrit, reaktif ekstrüzyon yöntemi ile polimerlere aşılanmakta. Maleik grupları, aşılama prosesi ile apolar olan polimer gruplarını aktifleştirmekte olduğunu ifade eden Tisan Ar-Ge Uzmanı Binnaz Kavuşturan, aşılanma oranına ve polimer tipine bağlı olarak bu ürün gruplarının kullanım yerlerinin bağlayıcı ajan, uyumlaştırıcı, darbe dayanımı ve yapıştırıcı ajan olarak farklılıklar gösterdiğini paylaştı. Olebond® ürün grubunun polimer içeren bütün proseslerde kullanımının uygun olduğunu söyleyen Kavuşturan, “Tisan, proses ve ürün gereksinimlerine göre farklı seviyelerde aşılama yapabilme kabiliyetine sahiptir. Olebond® portföyünde PP, PE, ABS ve EVA esaslı farklı ürünler bulunmaktadır. PP esaslı olan ürünler özellikle PP ile cam elyaf veya mineral dolgu içeren kompaundlarda bağlayıcı ajan olarak kullanılmaktadır. PE esaslı olan ürünler ikiye ayrılmaktadır. Bu gruplardan biri, halojen içermeyen kablo kompaundları, çok katmanlı borular, co-ekstrüzyon prosesi, kompozit paneller ve PE polimerinin diğer polimerlerle yapılan karışımlarında uyumlaştırıcı olarak kullanılmaktadır. Diğer PE grubu ise poliamidlerin düşük sıcaklıklarda bile darbeye karşı olan dayanımını arttırmak için kullanılmaktadır. ABS ve EVA esaslı ürünler de farklı kullanım yerlerinde uyumlaştırıcı olarak kullanılmaktadır. Olebond® ürünleri üretimde verimi arttırmakla beraber geri dönüşüm proseslerinde de kullanılabilmektedir” dedi.

   Olebond® markasının piyasa sunulmasından bir yıl sonra Tisan, maleik anhidrit aşılanmış polimerlerin üretiminde dünya çapında bir oyuncu olma yolunda hızla ilerlemekte. Bu ürün grupları birçok yerli ve uluslararası kullanıcı tarafından kullanılmaktadır.

    

   Sektörden gelişmeleri takip etmek için bu bağlantıyı takip ederek yalnızca yöneticiler tarafından mesaj gönderilebilen WhatsApp grubumuza katılabilirsiniz: https://chat.whatsapp.com/49jJ8XuxSSWK32KkAWiRJ7

   Sitemizde yer alan haberlerle ilgili detaylı bilgi ve sorularınız için destek@plastonline.com üzerinden veya takip eden WhatsApp bağlantısı üzerinden sorularınızı yöneltebilirsiniz; api.whatsapp.com/send?phone=905544041381

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ