PLASFED Ömer Karadeniz ile yola devam kararı aldı

  PLASFED Ömer Karadeniz ile yola devam kararı aldı
   Poex

   Türkiye plastik sektörünün çatı kuruluşu PLASFED – Plastik Sanayicileri Federasyonu  4. Olağan Genel Kurul toplantısında Ömer Karadeniz yönetiminde yola devam etme kararı aldı.

   PLASFED sektörün ortak sesi olmaya devam edecek

   Bursa Plastik ve Ambalaj Sanayicileri Derneği, Ege Plastik Sanayicileri Dayanışma Derneği, Kayseri Plastik İşletmeciler Derneği, Kompozit Sanayicileri Derneği ile Plastik Sanayicileri Derneği bünyesinde toplamda 1.500’e yakın plastik sanayi işletmesinin temsil edildiği PLASFED Genel kurul toplantısında Başkan Ömer Karadeniz tarafından 2019 – 2021 dönemi federasyon faaliyetleri sunum şeklinde katılımcılara iletildi. PLASFED olarak sektörün ortak sesi olmaya devam edeceklerinin altını çizen Ömer Karadeniz, “Gelecek süreçte de sektörümüz Avrupa Yeşil Mutabakatı, tek kullanımlık plastik ürünlerin yasaklanması, sınırda karbon düzenlemesi gibi zorlu sınavlar verecek. Bu süreçlerde sektörümüzün ve sektörümüzü temsil eden tüm sivil insiyatiflerin tek ses olması büyük önem arz ediyor. Sektörün çatı kuruluşu olarak gelecek dönemde de plastik sektörünün ortak sesi olmaya ve tüm kurumlar arasında eşgüdümlü bir çalışmanın yakalanmasına önem göstereceğiz” dedi.

   Ömer Karadeniz’in yanı sıra TOBB Ambalaj Sanayi Meclisi Başkanı ve aynı zamanda İSO İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi olan Mustafa Tacir, plastik sektörünün duayeni Muammer Yüceler ve İKMİB İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Adil Pelister genel kurula hitap ettiler.

   Plastik sektörü ihracatla büyümeye devam ediyor

   İKMİB Başkanı Adil Pelister platik sektörünün pandemiye rağmen ihracatını arttırmış olmasının kendilerini çok mutlu ettiğini belirterek, “Biliyorsunuz kimya ihracatımız içerisinde en önemli payı plastik sektörü alıyor. 2020 yılı verilerini incelediğimizde plastik sektörünün yılın ilk iki ayında olumlu bir performans sergilediğini akabinde ise pandeminin geleneksel ihracat pazarlarımıza sıçramasıyla birlikte ihracatta sert bir düşüş yaşandığını görüyoruz. Neyse ki sektör bu düşüşten hızlıca çıktı ve yıl bazında bakıldığında ihracatını arttırmayı da başardı. İnanıyorum ki plastik sektörümüz önümüzdeki yıllarda da ihracatla büyümesini sürdürecek ve PLASFED’in de sürekli belirttiği gibi daha yüksek katma değerli üretime geçiş yapacaktır” dedi.

   PLASFED’in çalışmalarını takdirle takip ediyorum

   Plastik sektörünün örgütlenmesinin çok zor şartlar altında gerçekleştiğini belirten plastik sektörünün duayeni Muammer Yüceler, “1960’lı 1970’li yıllarda hammadde bulmanın çok zor olduğu bir dönemde pazarlık gücümüzü arttırmak adına PAGDER’i kurarak bu yola çıktık. Şimdi geldiğimiz noktada yıllar içerisinde gelen her başkanın her yönetimin özveriyle çalıştığını ve üzerine koyarak yola devam ettiğini görmek bizleri mutlu ediyor. Son dönemde PLASFED’in de bu noktada çok başarılı çalışmaları var, bu çalışmaları da takdirle takip ediyorum” dedi.

   Avrupa Yeşil Mutabakatına hazırlanmalıyız

   İstanbul Sanayi Odası bünyesinde kurulan Sürdürülebilirlik Platformu’nun da başkanlığını yürüten Mustafa Tacir, “Sürdürülebilirlik konusu önümüzdeki dönemin en sıcak gündemi olarak karşımızda duruyor. Özellikle ana ihracat pazarımız olan AB’nin hazırlamış olduğu Yeşil Mutabakat sektörümüzü de derinden etkileyecek. Eğer işletmelerimiz bu sürece iyi hazırlanamazsa Pazar kayıpları yaşanması da gündeme gelebilir. Bu sebeple Ömer Başkan’ın da belirtmiş olduğu gibi sektöre hizmet eden tüm STK’ların eşgüdüm içerisinde hareket etmesi büyük önem arz ediyor” dedi.

   2021-2024 dönemi yönetim ve denetim kurullarının seçimi yapıldı.

   Genel Kurulda 2021 – 2024 döneminde Ömer Karadeniz başkanlığında görev alacak Yönetim Kurulu Asıl ve Yedek Üyeler ile Denetim Kurulu Asıl ve Yedek Üyeler listesi oy birliğiyle kabul edildi.

   PLASFED 2021 – 2024 Dönemi Yönetim ve Denetim Kurulları şu isimlerden oluştu:

   Yönetim Kurulu Asıl Üyeler

   Ömer Karadeniz, Şener Gençer, Tolga Kutluğ, Yusuf Özkan, Kağan Yeşil, Selçuk Gülsün, Berat Güzelel, Ayhan Çatalkaya, Hakan Efe, Tarık Özdemir, Burak Darcan

   Yönetim Kurulu Yedek Üyeler

   Oğuzhan Gürlek, Ömer Beğendik, Anıl Türksoy, Gökhan Can, Kazım Sertdemir, Mustafa Yükselen, Cemal Koçer, Serkan Us, Murat Doğan, Ömer Köstek, Burç Angan

   Denetim Kurulu Asıl Üyeler

   Kenan Benliler, Hüseyin Yücel, Özgür Sönmez

   Denetim Kurulu Yedek Üyeler

   Melih Ateşcan, Lütfü Büyükkasap, Muharrem Akyıldız

    

   Sektörden gelişmeleri takip etmek için bu bağlantıyı takip ederek yalnızca yöneticiler tarafından mesaj gönderilebilen Telegram grubumuza katılabilirsiniz: https://t.me/plastonline

   Sitemizde yer alan haberlerle ilgili detaylı bilgi ve sorularınız için destek@plastonline.com üzerinden veya takip eden WhatsApp bağlantısı üzerinden sorularınızı yöneltebilirsiniz; api.whatsapp.com/send?phone=905544041381

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ