Abdioğulları, film üretimine başlıyor

  Abdioğulları, film üretimine başlıyor
   Poex

   Adana Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Abdioğulları Plastik, inşaatı devam eden 8’inci tesislerinde bu yıl polietilen sera örtüsü, solarizasyon, malç ve shrink palet örtüsü, silaj film, shrink ile laminasyon film üretimine başlıyor.

   Lastik dokumadan, tarımsal ve endüstriyel ambalajlamaya, teknik tarımdan teknik tekstile kadar uzanan yelpazede birden fazla sektöre girdi sağlayan Abdioğulları Plastik inovatif çözümler ve stratejik hamlelerle büyümesini sürdürüyor. Abdioğulları Yönetim Kurulu Üyesi Salih Sütçü, mevcut altı tesislerinde yaklaşık bin 250 kişiyi istihdam ettiklerini, 7’nci ve 8’inci tesislerinin inşaat aşamasında olduğunu söyledi. İnşaatı devam eden 7’nci tesiste üretimin Ocak ayında başladığını bildiren Sütçü, bu tesiste teknik iplerin üretildiğini kaydetti. Sütçü, 2019’da seri üretime geçmeyi hedefledikleri 8’nci tesiste ise ağırlıklı olarak polietilen sera örtüsünden, solarizasyon, malç ve shrink palet örtüsüne, silaj filminden, shrink ile laminasyon filme kadar çeşitli ürünleri ürün yelpazelerine ekleyeceklerini açıkladı. Sütçü, yedi yıl önce kurdukları 6’ncı fabrika ile ‘Filback’ marka ‘halı tabanı’ da ürettiklerini ifade ederek, “Entegre üretimin yapıldığı tesisle hedefimiz, Türkiye pazarında bilinen kalite seviyesi ile müşterilerimize tedarik imkanları sunmak ve diğer ürünlerimizde olduğu gibi, ihracat pazarlarından pay alan, bilinen bir marka haline gelmektir” dedi.

   Yenilenebilir enerjiye yönelik çalışmaları hakkında da açıklama yapan Salih Sütçü, Abdioğulları’nın çevreyi korumak ve enerji maliyetlerini düşürmek amacıyla ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi’ni kurduğunu belirterek, “İlk yatırımımız olan 1 MW’ lık güneş enerjisi santralini 2016 yılı Şubat ayında devreye aldık. Aradan geçen iki senede yaptığı yatırımlarla güneş enerjisi santrali kurulu gücümüzü 3 MW’a çıkardık. Dördüncü güneş enerji santrali için de çalışmalara başladık” diye konuştu.

   Kaynak: Dünya

    

   Sektörden gelişmeleri takip etmek için bu bağlantıyı takip ederek yalnızca yöneticiler tarafından mesaj gönderilebilen WhatsApp grubumuza katılabilirsiniz: https://chat.whatsapp.com/49jJ8XuxSSWK32KkAWiRJ7

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ